OMÜ İle Bafra Belediyesi Arasında İşbirliği

OMÜ İle Bafra Belediyesi Arasında İşbirliği

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Bafra Belediyesi arasında Kapıkaya Festivaline yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

A+A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Bafra Belediyesi arasında Kapıkaya Festivaline yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

OMÜ Rektörlüğünde imzalanan protokol metnine; OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç imza attı. İmza törenine OMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cengiz BATUK, Prof. Dr. Selim EREN, Prof. Dr. Sevim ALIŞIR, Prof. Dr. Mahmut BAŞOĞLU, Genel Sekreter Doç. Dr. İdris Varıcı ve Teknopark Genel Müdürü Ekrem Altan katıldı.omu-2.jpg

“Nitelikli işler için işbirliği yapıyoruz”

Protokol imza töreninde konuşan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, “Bir festival bağlamında üniversite ile belediyenin yakın ve ortak çalışması amaçlanan bir protokol imzalıyoruz. Üniversitenin bilgi, birikim ve tecrübesinin, sahadaki tecrübe, samimiyet ve gayret ile buluşmasıyla çok daha nitelikli işler yapılacaktır. Bu nedenle birlikte hareket edilmesi ve yasal bir protokole oturulmuş olması son derece önemli. Emeği geçen arkadaşlara ve başkanıma teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

omu.jpg

“Üniversite ile çalışma düşüncemiz hep vardı”

Bafra Belediyesi Başkanı Hamit Kılıç ise, “Üniversitemizle beraber işbirliği içerisinde Bafra Belediyesi olarak çalışmak için bir protokol hazırladık. Özellikle bu sene Kapıkaya Festivali gündeme geldi. Bafra’da özellikle turizm alanında çok önemli bir festivalde neden biz akademisyenlerimizle, üniversitemizle, Turizm Fakültemizle beraber olmayalım diye bir soru ile başladık. Zaten üniversitemiz ile çalışma düşüncemiz vardı. İnşallah hem Üniversitemiz açısından, hem Belediyemiz açısından faydalı olacağını düşündüğümüz protokolümüzü imzalayacağız. Baframıza, Üniversitemize hayırlı olsun.“ ifadelerini kullandı.

İmzalanan protokol metniyle beraber öncelikle Kapıkaya Festivali olmak üzere akademik ve teknik konularda işbirliği için adım atılmış oldu. Protokole göre Ondokuz Mayıs Üniversitesi, yürütülecek olan faaliyetlerin gerçekleştirebilmesi için alanında yetkin öğretim üyesi ve öğrencileri görevlendirecek ve işbirliğine katkı sağlayacak fakülte, enstitü, yüksekokul, meslek yüksekokulu, uygulama ve araştırma merkezlerini tespit ederek bu birimler ile başkanlık arasındaki koordinasyonu sağlayacak. Bafra Belediyesi ise, taraflar ve paydaşlar arasında ki işbirliğini ve koordinasyonu sağlamanın yanında işbirliği sürecinin yürütülmesinde taraflar arasındaki sürecin planlamasını gerçekleştirecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.