Okul Servis Ücretlerine yüzde 5 Zam

Okul Servis Ücretlerine yüzde 5 Zam

Samsun Bafra Okul Servis Ücreti 250tl

A+A-

Samsun Toplu Servis Taşımacılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Binay, okul servis ücretlerine yüzde 5 zam yapıldığını açıkladı. 
Mazot fiyatlarına oranla fazla zam yapılmadığını söyleyen Hüseyin Binay, “Öğrencileri kapıdan alıp, kapıya bırakıyoruz. Geçen yıla oranla fazla zam yapmadık, sadece yaklaşık yüzde 5 oranında zam yaptık. Tabii bunlarda yüzde 10’da kardeş indirimi yapıyoruz. Rehber bulundurması zorunlu okullarda, yardımcı personel ücreti olarak öğrenci başına 10 TL alınacak” dedi.
Servis araçlarının eksiksiz bir şekilde ve şoförlerin deneyimli olarak trafiğe çıkmaya hazır olduklarını belirten Binay, “Derneğimize bağlı birçok 'C' plakalı araç var. Bunların çoğu okul servisi için kullanılmaktadır. Bu araçlar 9 ay çalışıyor ve devlete 1 yıllık vergi veriyorlar. Bunun için de yetkililerden servis araçları için en azından şoför arkadaşlarımızın primleri için kolaylık bekliyoruz” diye konuştu.
Samsun'da 2012 - 2013 eğitim dönemi okul servis fiyatları ise şöyle: “Samsun şehir içi 105 TL, Atakum ilçe içi 100 TL, Atakum'dan Samsun'a 120 TL, 19 Mayıs Lojmanları, Pelitköy Lojmanları ve Atakent TOKİ'den Samsun'a 140 TL, Taflan, Çatalçam, Altınkum'dan Samsun'a 155 TL, Kutlukent'ten Samsun'a 115 TL, Tekkeköy'den Samsun'a 125 TL, Tekkeköy'den Atakum'a 150 TL, Tekkököy'den Atakent'e 170 TL, Tekkeköy'den 19 Mayıs'a 190 TL, Samsun'dan 19 Mayıs ilçesine 185 TL, Samsun’dan Çarşamba’ya 220 TL, Samsun'dan Bafra ve Kavak'a 250 TL, Samsun'dan Terme'ye 260 TL, Samsun'dan Havza'ya 325 TL ve Samsun'dan Asarcık'a da 300 TL.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.