MMODA DENEYİMLER-4 TOPLANTISI

MMO'DA 'DENEYİMLER-4 TOPLANTISI'

YAPILAN TOPLANTI SONRASINDA MMO'YA 150 YENİ ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI

A+A-

MMO'DA 'DENEYİMLER-4 TOPLANTISI'
- YAPILAN TOPLANTI SONRASINDA MMO'YA 150 YENİ ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI
- OMÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. FEHMİ YAZICI:
- "FAKÜLTEMİZDE 40 ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ VE 50 ÖĞRETİM ÜYESİ BULUNMAKTADIR"
- "FAKÜLTE OLARAK ODANIN YAYINLARINDAN FAYDALANMAK İÇİN MMO SAMSUN ŞUBEYE BİR ODA TAHSİS EDECEĞİZ"

 

SAMSUN (İHA) - Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şube ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi işbirliği ile tecrübeli üyelerin deneyimleri öğrenci üyeleri tarafından da paylaşılabilmesi amacıyla 'Deneyimler-4 Toplantısı' ve Mühendislik Fakültesi'ne yeni kayıt yaptıran öğrenci üyelerine de 'Bölüme Hoş Geldin Kokteyli' düzenledi.
Düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını yapan MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özkan Er, "MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu olarak etkinlik alanımız içersinde bulunan mühendislik fakültelerinin makine ve endüstri mühendisliği bölümlerinde eğitim görmekte olan öğrenci üyelerine yönelik mesleki uygulamalar ve kişisel gelişim konularında seminerler verildi. İlimizde ve bölgemizdeki üretim tesislerine yönelik teknik geziler, mesleki tecrübe aktarımının yapıldığı deneyimler toplantıları düzenledik. Öğrencilerin eğitim süreci içersinde proje ve staj destekleri sağlayarak gelişim süreçlerine katkı sağladık" dedi.
Bu tür toplantıların mesleği tanımada çok önemli olduğunu vurgulayan OMÜ Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Birol Elevli, "Sizlere katkı sağlaması için deneyimler toplantılarını her dönem başında yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bu toplantıyı düzenlediği için MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu'na teşekkür ederim" diye konuştu. OMÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdem Koç ise bölüm tanıtımı, meslek tanıtımı ve makine mühendisinin neler yapabileceği gibi bilgileri öğrencilere aktardı.
Öğrencilerin daha iyi bir eğitim alabilmeleri için fakülte olarak eksiklikleri tamamlamaya çalıştıklarını ifade eden OMÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fehmi Yazıcı, "Yeni derslikler ve yeni laboratuvarlar açtık. Fakültemizde 40 Araştırma Görevlisi ve 50 Öğretim Üyesi bulunmaktadır. Fakültemiz Üniversite içerisinde 3. sırada yer almaktadır. Fakülte olarak odanın yayınlarından faydalanmanız için ve etkinliklerden haberdar olmanız için MMO Samsun Şube'ye bir oda tahsis edeceğiz" şeklinde konuştu.
Daha sonra Moderatörlüğünü MMO Samsun Şube Öğrenci Üyesi İlvan Cengiz'in yaptığı toplantıda öğrencilere İstanbul'dan konuşmacı olarak katılan Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜYAK) Başkanı Makine Mühendisi İsmail Turanlı'nın hayatından kesitler aktarılarak, mesleğe başlangıçta ve meslek yaşantısındaki deneyimleri, ülkede ve dünyada mühendislik mesleğinin gelişimi konularında bilgiler verildi.
TÜYAK Başkanı Makine Mühendisi İsmail Turanlı'ya plaketi OMÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fehmi Yazıcı verdi.
Toplantının ardından 2011-2012 Güz yarıyılında OMÜ Mühendislik Fakültesi Makine ve Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde öğrenime başlayan öğrenciler için verilen kokteylde yeni öğrenciler, fakülte öğretim üyeleri ve MMO Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ile tanışıp, kaynaşması ve 150 yeni öğrenci üyenin de kayıt işlemleri yapıldı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.