MHP nin Yeni İlçe Başkanı Hüseyin ACAR oldu

MHP nin Yeni İlçe Başkanı Hüseyin ACAR oldu

Büyük çekişme sona erdi Av.Hüseyin ACAR resmen başkan oldu.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bafra ilçe Başkanlığı 10.Olağan Kongresinde, 386 delegeden 156”sının oyunu alan Av. Hüseyin Acar başkan seçildi.   Bafra Belediyesi Kültür Sanat Merkezinde yapılan kongreye; MHP Teşkilat işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Prof.Dr.
 

Edip Semih Yalçın, MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, MHP. Samsun İl başkanı Abdullah Karapıçak, MHP. MYK üyesi İbrahim Özyer, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Doğanca Belediye Başkanı İsmail Mutlu, CHP Bafra İlçe Başkanı Nihat Oktay, Bafra eski Belediye Başkanlarından Hasan Aslan, İl Genel Meclis üyeleri, mesleki oda başkanları ve partililer katıldı.    İslam Cural, Av. Hüseyin Acar, Hamdi Yıldız ve Sami Kaşıkçı”nın aday olduğu kongrede, ilk olarak divan başkanlığı açık oylaması yapıldı. Divan Başkanlığına MHP Teşkilat işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Prof.Dr. Edip Semih Yalçın getirildi.
 


  Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Divan Başkanı MHP. Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Prof.Dr. Edip Semih Yalçın partililere yönelik yaptığı konuşmada, “MHP”nİn kongre sürecinin devam ettiği şu günlerde Türkiye”yi bölmek milletimizi ayrıştırmak isteyen şer odaklıların ardı arkası kesilmeyen eylemleri gündemi meşgul ederken, ihanet şebekelerine suç ortaklığı eden AK Parti İktidarının 19 Mayıs Bayramını yok sayma girişimine acı bir şekilde tanık olunmuştur. AK Parti İktidarı, Milli Mücadele azminin sembollerinden olan 19 Mayıs 1919 gibi millete mal olmuş, kültürümüzün zengin bir parçası haline gelmiş bir tarihi, yeni nesillere unutturmaya yeltenmektedir.19 Mayıs”a ilişmeye cüret eden gafiller bilmelidir ki o gün, milli uyanışın, düşmana direnişin sembolüdür.  Türk milletinin bağımsızlığını ve hürriyetini hangi şartlarda ve nesiller pahasına ve sonsuza kadar elde ettiği unutulmasın, genç kuşaklar atalarının kutsal emanetine sahip çıkarak onları gözleri gibi korusunlar, milli bilinçlerini canla ve müteyakkız tutsunlar diye 19 Mayıs anma günü olarak kabul edilmiştir” dedi.  
   Bir yıldan beri MHP Bafra ilçe yönetimi olarak görev yaptıklarını belirten adaylardan İslam Cural,”Bafra Belediyesi iki dönem bizde değil, en yakın zamanda gerekli çalışmayı yaparak, Bafra Belediyesini geri alacağız. Yerelde ve genelde iktidar olmak için çalışmalarımızı şimdiden başlattık. Bu kongre bizim Bafra”da iktidarı kazanımımız olacak” dedi.      Ülkücü Hareketin tarihi sınav vermeye devam ettiğini belirten adaylardan Sami Kaşıkçı, Bafra”da yeniden ülkücü hareketi canlandırmak için aday olduğunu söyledi.     Bafra”nın şehitleri ve yiğitleri hiçbir zaman unutmayacağını belirten adaylardan Hamdi Yıldız, Siyasette birlik ve beraberliği sağlayarak en yakın zamanda iktidar olacaklarını söyledi. Siyasetin ortak kararlar istediğini belirten Yıldız, seçimi kazandığı zaman Bafra”da komisyon üyeleri kuracağını ve her zaman herkesi unutmadan hatırlayacaklarını kaydetti.      Adaylardan Av. Hüseyin Acar ise,”Ülkücü hareket gençlik hareketidir. Partimizin de büyük hedefleri vardır. Biz, Bafra”da birlik ve beraberliği sağlamak için şimdiden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2002 yılından beride partimizin yönetim kurullarında çalışma yaptım. Şimdi delegelerin oylarını ve desteklerini istiyorum” dedi.       MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek ise, ekonomik konularda Türkiye”nin sıkıntılar çektiğini ve sıkıntıları çözme noktasında MHP”nin birlik ve beraberlik çerçevesinde çalışmalarının devam ettiğini söyledi.      

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Kongrede İslam Cural, Av. Hüseyin Acar, Hamdi Yıldız ve Sami Kaşıkçı yarıştı.401 delegeden 386”sı oy kullandı. Seçim sonucunda 386 delegenin 156”sının oyunu alan Avukat Hüseyin Acar başkan seçilirken, İslam Cural 95, Hamdi Yıldız 94 ve Sami Kaşıkçı 41 oyda kaldı.          

MHP Bafra ilçe Başkanlığına yeni seçilen Av. Hüseyin Acar”ın yönetim kurulu şöyle;“ Hüseyin Bircan, Arif Satılmış, Recai Akçer, Fehmi Aydın, Fikret Atmaca, İbrahim Mutuk, Erol Esen, Atamer Öztürk, İbrahim Özdek, Sare Bahtiyar, Hülya Kocabaş, Bekir Orhan, Mücahit Kaplan, Adem Acar, Selçuk Kurt, Halil İbrahim Türker, Dursun Ali Yılmaz ve Osman Süzen.” 

dscf4147.jpgdscf4149.jpgdscf4160.jpgdscf4161.jpg

2.20120122223915.jpg3.20120122224002.jpg4.20120122224023.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.