MHP İlkadım 5. Olağan Kongresi Gerçekleşti

MHP İlkadım 5. Olağan Kongresi Gerçekleşti

Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım İlçesi 5. Olağan Kongresi bugün Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirildi.

A+A-

‘İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye’ olacak sloganıyla Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultayı’mıza giden süreçte, Siyasi Partiler Kanunu’na uygun olacak şekilde yapılması lazım gelen il ve ilçe kongreleri bugün İlkadım ilçe kongresiyle başladı.

Bugün düzenlenen İlkadım İlçesi 5. Olağan Kongresine MHP Başkanlık Divanı Üyesi, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Hami Korkmazlı, 25. Dönem Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Samsun Büyükşehir Meclis Başkan Vekili Nihat Soğuk, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Mücahit Erbin, MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, MHP Amasya İl Başkanı Şuayip Ak, MHP Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, Sinop İl Başkanı Ali Çakır, MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazı Konal, Samsun Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Mert Bahar, ÜLKÜ-TEK Samsun Başkanı İlyas Aydın ve Samsun MHP İlçe Başkanları katıldı.

KOVİD-19 salgını nedeniyle fiziki mesafe hijyen önlemlerinin alındığı ve dikkat edildiği bir atmosterde gerçekleştirilen İlkadım İlçe Kongresi partililerin yoğun ilgisi ve katılımıyla gerçekleştirildi. Salgın nedeniyle siyasi konuşmaların yapılmadığı kongrede Kuzey Irak’da Pençe Kaplan harekat bölgesinde sürdürülen arama tarama faaliyetleri sırasında çıkan çatışmada Samsun Vezirköprü Çekalan Köyü nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Süleyman Ural ve Samsun’da görevi sırasında geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olan polis memuru Adem Keskin için taziye mesajı okundu.

Yoklama ve açılış ile başlayan ilçe kongresi, saygı duruşu ve istiklal marşıyla devam etti. Kongre başkanlık divanının seçimi ile belirlenen divana; MHP Başkanlık Divanı Üyesi, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz divan başkanı, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazı Konal divan başkan yardımcısı, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Karlık katip üye olarak seçildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kongre mesajının okunmasıyla devam eden ilçe kongresi faaliyet ve mali raporun okunması ve ibrası ile devam etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kongre mesajı;

İlkadım İlçe Kongresi Divan Başkanlığı’na

Çok Değerli Dava Arkadaşlarım, Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler,

Hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.

 Dava ve demokrasi nöbetinde fedakârca duruş gösteren, cefakârca mücadele sergileyen her kardeşime en iyi dileklerimi sunuyorum.

 Bugün tarihi bir görevi ifa maksadıyla toplandınız.

 Milliyetçi Hareket Partisi’nin gür sesi, güçlü nefesi ve yörenizdeki güven veren mesajı olmak için bir araya geldiniz.

 Türkiye’mizin hassasiyet yüklü bir döneminde sorumlu, şuurlu ve şahsiyetli mücadelenize yeni bir halka ekliyorsunuz.

 Biliniz ki, bütün gözler üzerinizdedir.

 Bütün dikkatler size çevrilmiştir. Tuzaklara karşı uyanık olunuz.

 Provokasyonlara karşı tetikte durunuz.

 Tezvirata, tefrikaya, akıl çelici karanlık tekliflere her zaman mesafe koyunuz.

 Üzerimizde oynanan kirli oyunlar bitmedi, eksilmedi.

 Zaaf anımızı, yumuşak karnımızı kollayan habis saldırılar kesilmedi, dinmedi.

 Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in varlığından rahatsızlık duyan iç ve dış mihrakların nifak seferberliği hiç bitmedi, hiç de eskimedi.

 Yarım asrı geçen şerefli mazimizin tecrübe ve temkiniyle, fikriyatımızın birikim ve enginliğiyle geçmişi kavrıyor, geleceği kucaklıyoruz.

 Hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi hor ve hakir görmeden davamızın hakkını, milletimizin haysiyetini, devletimizin baki hukukunu, aynı zamanda şühedamızın emanetlerini kararlılıkla savunduk, buna da devam ediyoruz.

 Milliyetçi Hareket Partisi zor zamanların değil her zamanın güvencesidir.

 Türkiye’miz bugün yaygın bir salgına karşı direniş halindedir.

 Elbette KOVİD-19 hastalığından dolayı siyasal çalışmalarımız mahut ve malum kurallar içinde gerçekleşmektedir.

 İnsan ve toplum sağlığı açısından “Maske-Mesafe ve Temizlik” şartlarına harfiyen uymak gerekmektedir.

 Partimize gönül vermiş her kardeşimizin, her vatandaşımızın hayatı bizim için vazgeçilmez önemdedir.

 Türkiye KOVİD-19 salgınına karşı müessir ve müstesna önlemler almıştır.

 Gelişmiş veya gelişmekte olan pek çok ülke salgına teslim olmuşken, ülkemiz milli bir kenetlenme ve destekle musibetin kuşatmasını yarmıştır.

 Hiç kuşkusuz, KOVİD-19 riski geçmiş ve bitmiş değildir.

 Her insanımızın yeni normal hayat şartlarında tedbiri elden bırakmaması, Sağlık Bakanlığı’mızın olağanüstü gayretini boşa çıkarmaması, başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın ve Bilim Kurulumuzun emeklerini israf etmemesi mecburiyettir.

 Bu vesileyle aziz şehitlerimize, KOVİD-19 hastalığından dolayı hayatlarını kaybetmiş vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, halen tedavi gören vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.

 Sadece devletin aldığı veya alacağı sıkı tedbirlerle makus ve menhus süreç yenilemeyecektir.

 Biraz daha sabrederek, aklın, bilimin ve duanın gücüne hep birlikte sarılarak bu zor günlerin aşılacağına gönülden inanıyorum.

 Türkiye yalnızca KOVİD-19’la değil, çok cepheli bir mücadelenin içindedir.

 Doğu Akdeniz’de egemenlik haklarımız feragatle müdafaa edilmektedir.

 Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Kıbrıs’ta, Ege’de, Güney Kafkasya’da meşru ve tarihsel çıkarlarımız, aynı şekilde milli güvenliğimiz tavizsiz savunulmaktadır.

 Türk vatanı, sınırlarımızın sıfır noktasında değil, coğrafyanın derinliklerinde oluşturulan sağlam hatlar üzerinden emniyete alınmaktadır.

 Hem ülke içinde hem de sınır ötesinde terör örgütleriyle amansız bir mücadele devam etmektedir. Bu esnada Türkiye’nin yükselişini hazmedemeyen, bölgesel ve küresel direncini ve öne çıkışını kabullenemeyen çevreler başta ekonomik saldırılar olmak üzere, her türlü zehirli ve zillet vasıtayı devreye almışlardır.

 Ancak Türkiye düşmeyecek, teslim olmayacak, saldırı ve suikastlara boyun eğmeyecektir.

 Döviz silahını çekenler namlunun ters tepeceğini de göreceklerdir.

 Kur saldırısıyla huzurumuzu kurcalayanlar başarılı olamayacaklardır.

 Cumhur İttifakı gelecek ümididir.

 Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’nin stratejik kuvvetidir.

 Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kökleşerek varoluşundan yanadır, Cumhur İttifakı’nın devamını samimiyetle arzulamaktadır. Dava arkadaşlarımızın bu siyaset ve hedeflerimize bağlı kalması talimat ve temennimdir.

 Milliyetçi Hareket Partisi’nden çatlak ses çıkmayacaktır.

 Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilke ve stratejilerinin hilafına tavır ve tutum alınmayacak, açıklama paylaşılmayacaktır.

 Ağız birliği yapacağız, el birliği yapacağız, güç birliği yapacağız, Türkiye’yi, Cumhuriyet’in 100.yılına ulaştıracağız ve geleceğin sağlam temellerini atacağız.

 Milliyetçi Hareket Partisi Türk siyasetinin onur pırıltısıdır.

 Ne istiyorsak Türk milleti içindir, neyi amaçlıyorsak Türklüğün ve Türkiye Cumhuriyeti’nin parlak istikbaline hazırlık ve hizmettir.

 Bir olacağız, beraber olacağız, gönülleri fethedeceğiz.

 Davamıza yararı dokunacak her arkadaşımıza sahip çıkacağız.

 İnsan kaybı kolaydır, zor olanı seçip insan kazanacağız.

 Fakat nefsine teslim olmuş, hırslarına yenik düşmüş, ihtiras-ikbal uçurumuna savrulmuş, nefesi kesilmiş kim varsa onlarla aramıza aşılmaz duvarlar öreceğiz.

 Unutmayınız ki, hiç kimse vazgeçilmez değildir.

 Hiç kimse davadan daha büyük, daha mühim olamayacaktır.

 Ülkücü kendisini aşma becerisi gösterebilmiş, hayatın basit tutkularından sıyrılmış, dünyevi çıkar hesaplarına sırt çevirmiş, ülküleri ve ülkesi için çetin şartları, çileli bir ömrü göze almış yüksek vasıflı dava insanıdır.

 Bizim nihai hedefimiz bellidir, o da; İlay-ı Kelimetullah’ı cihana hakim kılmaktır.

 Kızılelma yeminimiz, Turan ülkümüzdür.

 Ulaşılacak hedefimiz Türkiye’yi süper güç mertebesine çıkarmaktır.

 Sahip olduğumuz vizyon, taşıdığımız misyon istikbalin ufkuna huzur, güvenlik, istikrar ve istiklal içinde vasıl olabilmektir.

 Milliyetçi Hareket Partisi “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” diyen cömert, cesur, duyarlı, ahlaklı, milli ve ilkeli bir iradenin marka değeri çok yüksek bir millet eseridir.

 İnancım odur ki, bugünkü kongreden çıkacak sonuç ne olursa olsun kazanan davamızdır, kazanan dava arkadaşlarımızdır, kazanan Milliyetçi Hareket Partisi’dir.

 Bu kapsamda, istiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan da Türkiye olacaktır.

 Milliyetçi-Ülkücü Hareket öylesine müşfik ve muhterem bir gönüle haizdir ki, kazanan Türkiye ve Türklük olduktan sonra kaybetmek bile bizim için şerefli bir sonuçtur.

 Bu vesileyle kongremizin hayırlara vesile olması dileklerimle katılımcı her dava arkadaşıma şükranlarımı sunuyor, başarılar diliyorum. Bugün kaybeden yoktur.

 Bugün üzülen yoktur.

 Bugün başı eğik bir şekilde kongre alanından çıkıp gidecek tek bir kardeşimiz olmayacaktır.

 Bütün dava arkadaşlarımızı, bütün delegelerimizi, bütün vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum.

 Hayırlı ve güzel haberlerinizi bekliyorum.

 Cenab-ı Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum.

 Yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun.

 Ne Mutlu Türküm Diyene.

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın konuşmasıyla devam eden kongre ilçe delegelerinin oy kullanacağı ve İlçe Başkanı ile Yönetim Kurulu ile İl Delegelerinin belirlenmesi amacıyla oy kullanılacak seçimlere geçilmesiyle devam etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın konuşma metni;

Değerli İl Başkanım,  Belediye Başkanlarım, İlçe başkanım, Kadın kolları başkanım, Teşkilatımızın kıymetli yöneticileri, Ülkü Ocakları başkanım, Sevgili Samsunlular, İlkadımlılar, Aziz Dava Arkadaşlarım, saygıdeğer Basın Mensupları, Partimizin İlkadım İlçe kongresinde sizlerle beraber olmaktan kıvanç duyuyorum.

 Şimdiden kongremizin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

 Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyor, hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum.

 Bizleri burada buluşturan Cenab-ı Allah’a hamd ederken,

 Öncelikle siz değerli ülküdaşlarıma Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin selam ve muhabbetlerini iletmek istiyorum.

 Milliyetçi Ülkücü Hareketin değerli temsilcileri,

 Milliyetçi Hareket Partisi olarak gerçekleştireceğimiz 13. Olağan Kongremizin “İLKADIM”ını bugün burada anlam yüklü topraklarda atıyor ve süreci Allah’ın izniyle başlatıyoruz.

 “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak.” şiarıyla 2023’ün lider ülke Türkiye’sini hazırlayacak ve 21. asrı Türk asrı yapacak olan Büyük Kurultayımızın ilk adımını buradan atmamız, derin anlamlar ihtiva eden bir başlangıçtır.

 Muhterem Dava arkadaşlarım,

 Biliyorsunuz ki kurultaylar; Türk töresinin bir parçasıdır.

 Bir araya gelmek, dertleşmek, birbirimizi dinlemek bir anlamda da inancımızı tazelemek demektir. Bu nedenle değerlidir.

 Milliyetçi Hareket Partisi’nin de kurultayları sıradan bir organizasyon olmayıp, içinde nice değeri barındıran anlamlı toplantılardır.

 Her kurultayımız manâ yüklüdür.

 Her kurultayımız, fitnenin kurutulduğu, Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, Ülkücü iradenin tecelli ettiği kutlu bir buluşmadır.

 Saygıdeğer ülküdaşlarım,

 Ağustos ayındayız…

 Ağustos ayı; Türk tarihi açısından zaferler ayıdır.

 Anadolu’nun kapılarının Malazgirt ile açıldığında tarih 26 Ağustos 1071’di.

 Erzurum Kongresi bu ayda yapıldı,

 Sakarya Meydanındaki kahramanlık bu ayda yazıldı,

 Bir de tarihimizde kutlu adımlar vardır;

 Alparslan’ın Anadolu’ya attığı adım gibi mühür vuran,

 Fatih’in İstanbul’a attığı adım gibi müjdeyi muştulayan… Çağ açıp, çağ kapayan… İşte bu kutlu adımlardan biri de 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a attığı İLK ADIM’dır.

 Milli bilinci hareketlendiren Mustafa Kemal Paşa, burada, Samsun’da aziz Türk Milleti’nin istiklal ateşini tutuşturdu.

 Atatürk, attığı İLK ADIM’la memleketin “Kurtuluş Yolu”nu aydınlatmış oldu.

 Türk Milleti, dört bir yanını sarmış düşman işgaline karşı “Tütün İskelesi”nden atılan İLK ADIM’a tutundu.

 Bu sebeple;

 İLKADIM, dönüm noktasıdır.

 İLKADIM, bağımsızlığın simgesidir.

 İLKADIM, karanlığı aydınlatan ışığın doğduğu yerdir.

 İLKADIM, istiklale atılmış ilk adım, istikbale açılmış ilk kapıdır.

 Bugün burada tarih yazan ecdadın huzurundayız.

 Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin dediği gibi;

 “Ötüken’den çıkışla İlkadım’dan yürüyüş; aynı kader çizgisinin iki farklı noktası, aynı tarih istikametinin birbirini tamamlayan iki ayrı dilimidir.” Samsun şuuru; kurtuluşun ümidi, yeni bir başlangıcın sırrı, yeniden şahlanışın ilanı olarak Anadolu’nun bir ucundan diğer ucuna kahramanlığı müjdelemiştir.

 Bu bakımdan Milliyetçi Hareket Partisi’nin 13. Olağan Kurultay sürecinin ilk kongresini, Zaferler ayı olan Ağustos’ta,

 Milli Mücadelenin başlangıç şehri Samsun’da,

 İstiklale atılan “İLKADIM”da yapması, partimizin tarihi misyonunu ve istikbale sahip çıkma amacını ihtiva etmektedir.

 Ağustos kutlu bir aydır.

 Samsun kurtuluşun yoludur,

 Yeni yüzyılda yine Samsun’dayız,

 Bu itibarla kongrelerimizin ilkini derin bir anlam ve muhteviyatı haiz bu kutlu yerden, İlkadım ilçemizden başlatıyoruz.

 Hayırlı olsun, Kutlu Olsun!

 Bu vesileyle coğrafyayı şehit kanlarıyla vatan kılan aziz ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.

 Kıymetli ülküdaşlarım,

 Gururla ifade ediyoruz ki, Milliyetçi Hareket Partisi, dünyayı Türkçe okuyuşuyla, çağı Türk-İslam ülküsü kavrayışıyla, sürekli yenilenerek ve kendini gözden geçirerek ayakta kalmayı başarmış, yarım asrı geride bırakmış Türk Siyasetinin çınarı olmuş bir partidir.

 Milliyetçi Hareket Partisi, siyasetini öncelikle Allah’ın rızası için yapar, vatanın faydasına kafa yorar.

 Sayın Genel Başkanımız bunu “Önce ülkem ve milletim sonra partim” diyerek özetlemiştir.

 “Benim aklım hep Türkiye’dir” diyerek zihinlerimize kazımıştır.

 Bu nedenle partimiz 13. Kurultayımızın sloganını da “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik” olarak belirlemiş, “Kazanan Türkiye olacak” demiştir.

 Milliyetçi Hareket Partisi, kuruluş ilkelerine bağlı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birliğinin ve Türk milletinin dirliğinin teminatıdır.

 Biz Milliyetçi Ülkücü hareket olarak, sorun üreten değil, sorun çözen bir anlayışla siyaset yapıyoruz.

 Geçmişten bugüne de siyasi kriz anlarında hep düğümü çözen, krizlerin büyümesini önleyen MHP olmuştur.

 Kimse, Milliyetçi Hareket Partisi’ni, milli üniter devlet yapımıza, birliğimize, dirliğimize ve kardeşliğimize hasım çevrelerle yan yana görmemiştir, göremeyecektir.

 Herkes siyasetini, açık ve şeffaf bir şekilde milletimizden saklamadan yapmalıdır.

 Kurtuluşun ilk adımını atan Büyük Atatürk’ü kendilerine kalkan yapıp, öte yandan bölücülerle iş tutanları ve kol kola siyaset yapanları aziz milletimiz gayet iyi bilmekte ve görmektedir.

 Milletimizin değerlerinden o kadar uzaklar ki; Ayasofya’nın ibadete açılması bunları adeta rahatsız etmiş, Yunan siyasetçilerle aynı paralele düşürmüştür.

 Bunlar Libya’da Hafter’ci,

 Suriye’de Esad’cı,

 Pensilvanya’da FETÖ’cü,

 Kandil’de PKK’lı olmuş, bir kere bile Türk Milleti’nin ve devletinin yanında olamamışlardır.

 YPG’ye terör örgütü diyemeyenler ile sırtını YPG’ye dayayanlar yan yana gelmiştir.

 “Ne işimiz var Suriye’de?” diyenler, dünyanın öbür ucundan burnumuzun dibine gelip, Misak-ı Milli sınırlarımızın içinde hesap yapanlara “ne işleri var” diye soramamıştır.

 Bunlar, güney sınırlarımızın uzunluğunu bilmedikleri gibi, gönül coğrafyamızın da sınırlarını bilemezler.

 Sadece Suriye ile 911 km sınırımız olduğunu düşünemezler.

 Bunlar, bozuk bant gibi tekrar ettikleri birkaç cümle ile “Cumhur İttifakı”nı hedef almakla vakit geçirirler.

 Bu arada, ekonomi kötüye gitsin diye adeta el ovuşturmaları da gözlerden kaçmamaktadır.

 Değerli Arkadaşlar;

 Geçmişin hataları, bugünün doğrularına pranga yapılamaz.

 Geçmişe takılı kalanlar, bugünü ve geleceği kurgulayamaz.

 Onlar ne derse desin, “CUMHUR İTTİFAKI” ülkemiz üzerinde hesap yapanların oyunlarını bozmaya devam edecektir.

 Çünkü bu ittifak siyasi hesaplarla kurulmamıştır.

 Ülkemizin karşı karşıya kaldığı sorunlar, yaşadığı olaylar, atlattığı badireler “CUMHUR İTTİFAKI”nı doğal bir sonuç olarak ortaya çıkarmıştır.

 “CUMHUR İTTİFAKI”nın kurucusu aziz Türk Milletidir.

 7 Ağustos Yeni Kapı ruhu ile oluşan bu birliktelik, özünde vatan ve millet sevgisini barındırmaktadır.

 Milliyetçi Hareket Partisi kadroları “CUMHUR İTTİFAKI”nın sadece seçim birlikteliğinden oluşmadığının, çıkar merkezli kurulmadığının bilincindedir ve bu konuda hassastır.

 Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi;

 “Cumhur İttifakı uyanan tarihin sesi, dirilen coğrafyanın mesajı, Türk asırlarının zafer nişanesidir.” Bu nedenle “CUMHUR İTTİFAKI”, Türkiye düşmanlarının oyunlarını bozmaya; düşman ağzı ile siyaset yapanlara aldırmadan yoluna devam edecektir.

 Sözlerime burada son verirken,

 İLKADIM ilçe kongremizin vatanımıza, milletimize ve Türk’ün şanlı bayrağına selam durmanın hayalini kuran tüm coğrafyalara hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 Bu vesileyle kurucu genel başkanımız Başbuğ Alparslan Türkeş’i ve Ülkücü Şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

 Kongremizi düzenleyen teşkilat mensuplarımıza ve burayı şereflendiren değerli katılımcılara şükranlarımı sunuyor, hepinizi Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum.

 Sağ olun, var olun.

 Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

İlkadım İlçesi 5. Olağan Kongresi sonrasında kısa bir açıklama yapan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak “4 Temmuz’da Ankara’da düzenlenen il başkanları toplantısında Genel Başkanımızın talimatlarını aldık. ‘İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye’ olacak sloganıyla Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultayı’mıza giden süreçte, Siyasi Partiler Kanunu’na uygun olacak şekilde yapılması lazım gelen il ve ilçe kongrelerimiz 9 Ağustos 2020 tarihinde Samsun’un İlkadım ilçesiyle birlikte başladı. Bu 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılına denk gelen süreçte Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin Samsun’u ve Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ilçemiz olan İlkadım ilçesinin 13. Büyük Kongre’de ilk kongre yapılacak ilçe olarak belirlemesi bizleri gururlandırmış ve heyecanlandırmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen kongremiz ilçemize ve Samsunumuza hayırlı olsun.” dedi.

Tek liste ile seçime kongreye gidilen İlkadım İlçe Kongresinde oy kullanma işlemleri devam etmektedir.

mhp-ilkadim-kongre-1.jpgmhp-ilkadim-kongre-2.jpgmhp-ilkadim-kongre-3.jpgmhp-ilkadim-kongre-18.jpgmhp-ilkadim-kongre-20.jpgmhp-ilkadim-kongre-21.jpgmhp-ilkadim-kongre-24.jpgmhp-ilkadim-kongre-26.jpgmhp-ilkadim-kongre-28.jpgmhp-ilkadim-kongre-2-4.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum