MHP İl Başkanı Karapıçak; Hesapları bozacağız

MHP İl Başkanı Karapıçak; Hesapları bozacağız

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve seçim için İstanbul’da bulunan beraberindeki heyet seçim önceki son hafta sonunda yapılacak olan Büyük Samsun Buluşmalarına hazırlanıyor.

A+A-

 YSK’nın seçim yenileme kararı sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla mitili İstanbul’a atan Karapıçak ve beraberindeki heyet, hemşeri hareketi kapsamında Samsunlu hemşerilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Hemşeri hareketi ile ilgili olarak açıklama yapan Karapıçak “İstanbul’da yaşayan Samsunlu hemşerilerimizin yoğun olarak ikamet ettiği ilçelerde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Beykoz’da Samsunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu -  SAMDEF Başkanlarımız, yönetim kurulu üyeleri ye dernek üyelerinin bir araya geldiği toplantıda bir araya geldik. Bu buluşmada Samsunlu hemşehrilere 23 Haziran seçimleri ile ilgili hitap etme fırsatı bulduk. Hemşerilerin bizlere karşı olan samimiyeti ve gözlerindeki ışık bizleri mutlu etti ve gururlandırdı. Onlardan aldığımız güç ile çalışmalarımıza gece gündüz devam ediyoruz.” dedi.

Terme ve Çarşambalı hemşerilerin yoğun olduğu Beykoz buluşmaya Havzalı, Bafralı ve Kavaklı hemşeriler de katıldı.

 Devam eden hemşeri buluşmalarında Sancak Tepe’de ki Terme Kazım Karabekir paşa Köyü Derneği’nde bölgede yaşayan hemşerilerde bir araya gelen ve geniş bir katılımın olduğu toplantıda Karapıçak hemşerilere hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ilk koordinasyon toplantısında “Milli birlik ve bütünlüğe zarar vermeyecek şekilde hemşerilerinize sahip çıkacak ve 23 Haziran seçimleri için bu işi halledeceksiniz” dediğini söyleyen Karapıçak “Hemşerilerimiz ile bir araya gelmek bizler için büyük mutluluk. Hemşerilerimizin kültür ve geleneklerimizi yaşatmak ve bir araya gelerek gurbette birbirlerine destek olmak amaçlı kurdukları dernekler, federasyonlar ve konfederasyon İstanbul’un en dinamik sivil toplum grubu haline gelmiş. Türkiye’deki ilk hemşeri konfederasyonunu da bildiğim kadarıyla Samsunlular kurdu. İstanbul’da Samsunluların dernekleşmesi 1975 yılında Kartal Cevizli ’de olmuş. Sonrasında Beykoz’da dernekleşmeler devam etti. İstanbul’da hatta tüm Türkiye’de ki ilk hemşeri birliğini de Samsunlu hemşerilerimiz kurdu. Bu birlikteliğe Samsunlu lük bilincine katkı veren hemşerilerime de buradan ayrıca teşekkür ediyorum. Çok büyük hizmetleri olmuş, Samsunluların 19 Mayıs 1919’da yanmaya başlayan meşalesini İstanbul’a taşımış ve o gün bugündür söndürmemişler. İlklerimiz bu kadarıyla da sınırlı değil. Mesela Karadenizli Hemşeri derneklerinin ilk federasyonunu da Samsunlular kurmuş. Bu Samsunluların Karadenizli olarak birlikteliğini ve Samsunlu ‘lük ruhunu oluşturmaları açısından da önemli bir göstergedir. Samsunlu lük ve Samsunlu lük ruhu ve bilinci etnik milliyetçiliğe dayanmayan Türkiye’nin milli birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkan ve inanan örnek bir duruş örnek bir haykırıştır. Ülkenin de içinden geçtiğimiz bu süreçte sizlerin yani Samsunluların Samsunlu lük ruhuna ihtiyacı vardır.” dedi.

 

Konuşmasının devamında İstanbul seçimlerine ilişkin olarak “’İstanbul giderse, Türkiye gider’ sloganını rehber edindim ve bu doğrultuda bu bilinçle çalışıyoruz. İstanbul’u yönetmek için bilgi ve deneyime ihtiyaç var. Birileri ilçelere talip olabilir ama İstanbul Büyükşehir öyle bir başkanlık değil.” dedi. İstanbul’da “aday çıkartmayacağız” diyen Genel Başkanımızdı. İstanbul’da olduğu gibi tüm Türkiye’de Milliyetçi Hareket Partisi asla aday pazarlığı yapmamıştır. 31 Mart seçimleri öncesinde bende benim yanımda İstanbul’da olan Başkan Yardımcım da belediye başkan adayıydı ama ittifaktan dolayı aday olamadık ama küsmedik, kızmadık, kırılmadık tam tersi Cumhur İttifakı bilinci ile tüm enerjimizi 31 Mart’ta Samsun’a şimdi de yorulmadan yılmadan İstanbul’a veriyoruz. Değerli hemşerilerim küçük resme değil büyük resme bakın. Büyük resim Türkiye dir. Ağaçları sayarken ormanı kaçırmayın!. Herhangi bir nedenle kızıp, küsüp kendince bir mesaj vermek isteyenlerimiz kulağı çekerken kulağı koparmış. Bize düşen bunu telafi etmektir. Oy vermeyenler, ‘nasıl olsa seçimi alırız’ diyerek Büyükşehir seçimleri önemsemeyenler bu seçime yön verecek. Kızmak, küsmek, umursamamak yok. Biz seçimlerde mutlak bir başarıya inanıyoruz. Herkes eşini dostunu, akrabasını alacak sandığa götürecek oyu Cumhur İttifakına oy verdirecek. Bu seçimlerden hiçbir kişisel menfaatimiz yok. Kendi imkanlarımızla gece gündüz çalışıyoruz. Herkes telefonunun rehberini açacak ve seçim için arayacak. Yoksa bunun hesabını ne bu dünyada ne öbür dünyada veremezsiniz. Göreceksiniz 500 bin fark atacağız. Buradan söylemek istiyorum mazbatayı alana kadar buradayım. Mazbatayı almadan Samsun’a dönmek yok. Hesapları bozacağız.” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.