MHP 25.Dönem Milletvekili Hüseyin Edis Öğretmenler Günü Mesajı

MHP 25.Dönem Milletvekili Hüseyin Edis Öğretmenler Günü Mesajı

MHP Samsun 25.dönem Milletvekili Hüseyin Edis  24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeyile bir mesaj yayınladı.

A+A-

MHP Samsun 25.dönem Milletvekili Hüseyin Edis  24 Kasım Öğretmenler Günü'nü "Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimize rahmet diler, yetiştirdikleri evlatlarımız sayesinde ülkemizin geleceğini teminat altına alan bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum" ifadeleriyle kutladı.

Hüseyin Edis mesajında; 

"Toplumun yapı taşı olan bireylere daima ideal ve erdemli olanı tercih etme faziletini öğreten, yetiştirdikleri çocuklar ve gençler sayesinde milletlerin geleceğini aydınlatanlar, Hz. Ali Efendimizin "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" diye değerini işaret ettiği fedakâr öğretmenlerdir. Öğretmenler, ilim, bilgi ve teknolojiyi genç beyinlere işleyen, onları geleceğe hazırlayan, görevini icra ederken her türlü fedakârlığı tereddütsüz gösteren toplum mimarlarıdır. Bu nedenle, insanı bilgi ile donatan öğretmenler her zaman toplumları ayakta tutan değerler olmuştur.

Kurtuluş Savaşı'nın nihayete ermesinin ardından kendisine sorulan "İşte memleketi kurtardınız, şimdi ne yapmak istersiniz?" sorusuna Atatürk: "Maarif vekili olarak millî irfanı yükseltmeye çalışmak, en büyük emelimdir" diye cevap vermiş ve bu kutsal mesleğin önemini tarihe altın harflerle işlemiştir. Toplumların eğitim ve öğretime verdiği değer toplumun gelişmişlik ve kalkınmışlık derecelerini belirler. Her ne kadar günümüz eğitim sisteminde teknolojinin unsurlarından istifade ediliyor olsa da, eğitimin ana unsurunun öğretmen olduğu muhakkaktır. Öğretmenin etkin olmadığı bir eğitim sisteminin başarılı olması asla mümkün değildir.

Bu vesileyle; başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimize rahmet diler, yetiştirdikleri evlatlarımız sayesinde ülkemizin geleceğini teminat altına alan bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum"dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.