Mart Ayı Birleştirilmiş Meslek Komiteleri Toplantısı Yapıldı

Mart Ayı Birleştirilmiş Meslek Komiteleri Toplantısı Yapıldı

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası, birleştirilmiş meslek komite toplantısı üyelerin katılımıyla gerçekleşti.

A+A-

 

Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zafer Yıldız toplantıyı açarak “Meclis üyeleri ve Meslek komite üyelerinin bir araya geldiği Birleştirilmiş meslek komite toplantısına hepiniz hoşgeldiniz. Bu toplantının amacı sizlerle Odamızın faaliyetlerini paylaşmak olduğu gibi sizlerin de katma değer sağlayacağı, görüş ve önerilerinizin de yer alacağı bir oturum haline getirmektir” dedi.

Bafra TSO Genel Sekreteri Suat Lekesiz “Sizlerin de bildiği üzere Mart ve Eylül aylarında olmak üzere yılda 2 kez birleştirilmiş meslek komite toplantısı yapıyoruz. Bu yılın ilk toplantısını da bu akşam gerçekleştiriyoruz.

Odamız KOSGEB ile yapmış olduğu protokolle İlçemizde girişimcilik Programı başlatmış olup,ocak ayında 1nci etabını 30 kişilik bir sınıfla tamamlanmıştır.

Şu antoplam 60 kişiden oluşan 2 sınıfla girişimcilik programının 2.nci etabı devam etmektedir.Nisan ayında yeni bir sınıf daha açılması planlanmaktadır. Kendi İşini Kurmak İsteyen girişimcilere yönelik eğitimlerin akabinde, hazırlayacakları projeler neticesinde 27 bin TL hibe,70 bin TL ye kadar da kredi desteği sağlanacaktır. İşlerini kurarak bahsedilen desteklerden faydalanabileceklerdir” dedi.

Lekesiz “Geçtiğimiz hafta TOBB’da düzenlenen Akreditasyon törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Recep Durgun ve Akreditasyon Sorumlumuz Halil Karahan ile birlikte katılarak Akreditasyon belgemizi yenilemiş olduk.

Bir diğer husus dabizim akreditasyon süresi öncesi ve sonrasında 3 - 4 yıllık bir süre zarfında Bafra TSO olarak tüm çalışmalarımız, faaliyetlerimizin yer aldığı Bafra TSO Faaliyet Raporu adlı bir kitap hazırladık. Bu kitabımızda önümüzdeki günlerde de kitabımız basılacak, üyelerimize ve Oda/Borsalara gönderilecektir.

Yine önümüzdeki günlerde duyurusunu yapacağımız 2012 yılı üye eğitimlerine başlayacağız. Bu yıl 4 tane üye eğitimleri planlıyoruz.Bunların ilki Nisan ayında gerçekleşecek olan Müşteri İlişkileri eğitim programıdır. Eğitimleri Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi öğretim üyeleri verecek olup,2012 yılı içerisindeki diğer eğitim programları şöyle; Modern Pazarlama Yönetimi, Müşteri Odaklı Temel Satış teknikleri ve Mağaza Elemanı yetiştiriciliği programıdır” dedi.

Meclis Başkanı İsmail Tuğ konuşmasında meslek komitelerinin öneminden bahsederek “Meslek Komiteleri Ticaret ve Sanayi Odasındaki en önemli öğelerindendir.Bu sebeple Meslek komitelerimizin buraya getirecekleri görüş ve önerileri ile fikirleri,eleştirileri dahil hepsi çok önemli. Mesleğinizle ilgili veya ilçemizle ilgili sorunları buraya getirmeniz önemli,toplumu ilgilendiren konularla da konuşulabilir” dedi.

Program karşılıklı soru cevap şeklinde sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.