MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ MESLEĞİNE 30 YENİ ÜYE

MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ MESLEĞİNE 30 YENİ ÜYE

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 30 öğrenci mezun oldu.

A+A-

Mezun olan öğrenciler için Yaşar Doğu BESYO Spor Salonu’nda mezuniyet töreni düzenlendi. Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi’ne (MMO) 2008 yılında öğrenci üye kaydı yaptıran öğrenciler mezuniyet sevinci yaşadı. Mezuniyet töreninde Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm birincisi Semra Gümrük, ikincisi Anıl Çakat ve üçüncüsü Hasan Çepik’e MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan tarafından hediyeler verildi.
Makina mühendisliği mesleğine adım atan mezunlar ve aileleri ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Makine Mühendisliği Bölümü akademisyenlerinden oluşan katılımcılara Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube tarafından “Mezuniyet Yemeği” düzenlendi.
MMO Samsun Şube Başkan Yardımcısı Özkan Er, Havacılık ve Uzay Bilimler Fakültesi Dekanı ve Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdem Koç’un açılış konuşmaları ile başlayan mezuniyet yemeğine OMÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fehmi Yazıcı, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Yemek sonrası makine mühendisliği mesleğine adım atan öğrenciler ve konuklar mezuniyet pastası kesti.
Düzenlenen etkinlikle ilgili olarak açıklama yapan MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube olarak 2008 yılında öğrenci üye kaydı yaptıran Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik beraber oldukları dört yıl süresince üniversite işbirliğiyle ‘deneyimler toplantıları, teknik seminer ve geziler, staj yeri oluşturma ve sosyal etkinlikler’ düzenleyerek öğrencilerin mesleğe hazırlanma süreçlerine katkı koymaya çalıştıklarını, mesleğe adım atılması ile birlikte meslektaşlara yönelik verilmekte olan hizmetlerin verileceğini ve mesleki hayatları boyunca oda üye birlikteliğinin devamına gayret göstereceklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.