KURBANLARINIZ  YOKSULLARIN BAYRAMI OLSUN

KURBANLARINIZ YOKSULLARIN BAYRAMI OLSUN

Deniz Feneri kurbanlarınızı, Arakanlı, Filistinli, Somalili ve Bosnalı kardeşlerimize ulaştırıyor.

A+A-

 

Yıllardır kendisine emanet edilen iyilikleri gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Deniz Feneri bu yıl da hayırseverlerin kurbanlarını keserek yoksullara dağıtacak.

Deniz Feneri Derneği hayırseverlerin kurban vekâletlerini İslami kurallara uygun olarak yerine getiriyor. Kesim sırasında Deniz Feneri görevlileri, noter ve veteriner hazır bulunuyor.

 

Kurban etleri ülkemizin dört bir yanındaki dul, yetim ve öksüzler başta olmak üzere, Deniz Feneri tarafından yoksulluğu tespit edilmiş on binlerce aileye dağıtılıyor.

 

15 Ülkede Kurban
Deniz Feneri bu yıl, Türkiye, Sudan, Bangladeş (Arakanlı mülteciler için), Nijer, Pakistan, Bosna, Somali, Filistin, Endonezya, Afganistan, Srilanka, Gana, Irak, Tanzanya ve Makedonya’da kurban keserek ihtiyaç sahiplerine dağıtacak.

Neden Yurtdışında Kurban?
“Ülkemizde bu kadar çok yoksul varken neden yurtdışında kurban kesiyorsunuz” sorusu sivil toplum kuruluşlarının sıklıkla muhatap olduğu bir soru.

Deniz Feneri Genel Sekreteri İbrahim Altan’ın bu konuda bir açıklama yaptı:

“Kurbanımı yurtdışında kesin diyenlerin kurbanlarını yurtdışında kesiyoruz.”
Öncelikle Deniz Feneri, kurbanının yurtdışında kesilmesini isteyen bağışçıların iradeleri doğrultusunda kurbanların bir kısmını yurtdışında keserek ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Bazı hayırseverler 490 TL verip yurt içinde kurban kesemeyebilir, bütçesi buna yeterli olmayabilir. Biz kendilerine 240 TL vererek dünyanın çeşitli yoksul ülkelerinde kurban kesme imkanı sağlıyoruz. İbadetten geri kalmamalarına vesile oluyoruz.

Kimi hayırsever de kurbanının yurtdışındaki din kardeşlerine ulaştırılmasını istediği için onların kurbanını yurtdışında kesiyoruz.

 

Türkiye’de 4 Noktada Kesim
Deniz Feneri bu yıl Malatya, Şanlıurfa, Antalya ve İzmir’de kurban kesim organizasyonu yapıyor.

Mültecilere Kurban Eti
Deniz Feneri, Malatya’da keseceği kurbanların bir kısmını da Türkiye’ye hicret eden Suriyeli muhacir ailelere dağıtacak.

Kurban Kesim Bilgilendirmesi

Deniz Feneri, bağışçılarını kurbanlar kesilir kesilmez sms ile, bayram sonrasında ise kurban kesim sertifikası ile bilgilendiriyor. Deniz Feneri yurt içi kesimlerde, bağışçılarına isimlerinin okunarak kurbanlarının kesildiğini gösteren, kişiye özel kurban kesim görüntüleri de ulaştırıyor.

 

2 Dakikada Kurban Bağışı

Deniz Feneri, bağışçılarına iki dakikada kurban bağışı yapma imkânı sunuyor. www.denizfeneri.org.tr adresli internet sitesinden 0212 414 60 60 no’lu çağrı merkezinden ya da 0212 510 90 90 no’lu telebağış hattından Deniz Feneri’ne kredi kartı ile 2 dakikada kurban bağışı yapmak mümkün.

Hesap Numarası Vermeden Bağış
Deniz Feneri, kredi kartı kullanmayan bağışçıları için de Halkbank, Vakıflar Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Bank Asya ve Vakıfbank şubelerinden tahsilat ekranları sayesinde kolayca bağış yapma imkânı sunuyor.

Deniz Feneri’ne ayrıca Garanti, Yapı Kredi, Akbank ve İş Bankası aracılığıyla da kurban bağışı yapılabiliyor. (Not: Bu bankalardan yapılan kurban bağışlarının dekontunun 0212 415 61 61’e fakslanması gerekiyor.)

 

Deniz Feneri Derneği’ne, ayrıca çeşitli noktalarda açılmış tanıtım ve bağış kabul stantlarından ve dernek merkezlerinden de kurban bağışı yapılabiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.