Kültür Ve Toplantı Salonu Yenileme Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Kültür Ve Toplantı Salonu Yenileme Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

1958 Yılında Alaçam Ortaokulu binasının yapılmasıyla okulun kullanımı için yapılan salon uzun yıllar Alaçam Ortaokulu ve 1970 ten sonra Alaçam Lisesinin Açılmasıyla birlikte Alaçam Lisesi Salonu olarak hizmet vermiştir.

A+A-

Yıllarca İlçenin tek salonu olduğundan çok sayıda tiyatro, konser, toplantı, seminer ve düğüne ev sahipliği yapmıştır. Alaçam Lisesi Alaçam Çok Programlı Lisesi olduktan sonra ÇPL salonu olarak isimlendirilmiştir.

Alaçam Çok Programlı Lisesinin yeni binasına taşınmasından sonra Binalar Alaçam Halk Eğitimi Merkezine devredilmiş, Atatürk İlköğretim Okulunun Eski Ortaokul binasına taşınması ile birlikte HEM ve Atatürk İlköğretim Okulu salonu birlikte kullanmaktadır.
  
              Alaçam İlçesi olarak sürekli hazır olacak içi güzel dizayn edilmiş Alaçam'a yakışır bir salon ihtiyacı varlığı iyice hissedilince Eski Lise salonunun yeniden onarımdan geçirilerek Alaçam'daki sosyal ve kültürel ihtiyaçlara cevap verecek bir merkez haline dönüştürülmesi için çalışmalar başlatılmıştır. Çatının tamiratı yapılmakta olup içerisi boya, badana ve sahne düzenlemesi yapılarak; bundan sonraki faaliyetlere en kısa zamanda hazır hale getirilecektir. Tamamlandığında ilçemize yakışır bir toplantı ve kültür merkezi olacağı temennisi ile emeği ve katkısı geçenlere teşekkür ederiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.