KÖŞE YAZARIMIZ YAZDI:VARMI YOKMU?

KÖŞE YAZARIMIZ YAZDI:VARMI YOKMU?

Bafra sorunları masaya yatıyor.

A+A-

 

Adına Yeşil Bafra denilen,her anıldığında bir sıfatın kullanıldığı Bafra’da çırpık çırpık beton yığınlarının adeta dağ gibi sur gibi şehri istila edişinden bu yana YEŞİL VARMI YOKMU ? Bu soruya Bafra’da yaşayanların büyük kısmı YOK cevabı vereceklerdir.belki yeşili yok edenlerin mazeret içerikli cevapları olabilir.Var ya niye görmüyorsun diyebilirler.Ben yinede sorumu tüm Bafralılara soruyorum.Bafra’da YEŞİL VARMI YOKMU ?

 

Bafra’nın çocukları Kızılırmak’ın suladığı Türkiye’nin en büyük ovalarından olan Bafra Ovasında yaşadıklarından dolayı şanslı sayılırlar.Peki bu büyük ovada yaşayan insanlar,bu topraklarda gün doğumundan gün batımına hatta gece yarılarına kadar çalışıyo,ürettikleri ürünlerin sağladığı gelirler karşısında mutlu ve huzurlular mı?

 

Bu soruya da bazıları tabiî ki mutlu ve huzurlular diyebilir.O zaman soru şu;Bafra’da boşalan köyler,büyük şehirlere göç eden köylüler varmı yokmu?

Bu şehirde yaşayan insanlar şehirde yaşamanın hazzına yeterince varıp coşkulu bir şekilde çok rahat çok ferah çok şirin bir kentte yaşıyoruz diyebiliyorlar mı ? Bu konuda da bazıları kısık bir sesle adeta fısıltı şeklinde Evet diyebilirler..Peki..

O halde çocuklar için yeterli sayıda çağdaş ölçülerde çocuk parkları,oyun alanları,gençler için eğlence,spor,bilgilenme,toplanma ve kültürel etkinlikler yapabilme mekanları,hanımlar için bilgi ve beceri kazanma,sosyal etkinliklerde bulunma merkezleri,yaşlı ve emekliler için nefes alma,dinlenme hoşça vakit geçirebilcekleri geniş parklar,çay sohbet mekanları,hoş temiz  ferah kafeler,yürüyüş alanları ve spor tesisleri,gezmekten zevk aldıkları geniş ve bakımlı cadde sokak ve bulvarları var demektir.Öyleyse Bafra’da bunlar var mı yok mu ?

 

Şehrin sosyal kültürel kalkınması,ekonomisinin büyümesi,halklarının savunulması ve alınabilmesi için toplum önderlerine,sivil toplum örgütlerine,sivil insiyatiflerine,şehir için düşünüyo,şehir için perspektif ve vizyon koyanlara bakan gören planlar ortaya koyanlara ihtiyaç olduğu herkes tarafından kabul edilir.Bir gerçek olarak önümüzde dururken soru şu;Bafra için BEN VARIM DİYEN VAR MI YOK MU ?

 

Bayram tadında bayramların kutlanabildiği ‘’Büyük Bafra’nın’’hayata geçtiği günlerin özlemini duyan insanların var olduğu,var olanların çoğaldığı bir Bafra dileklerimle tüm Bafralıların Mübarek Kurban Bayramlarını Kutluyorum..Esen Kalın.. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.