BAFRA BU PROJE İLE ŞAHLANACAK

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Gülten Sezginle "Sektörel Bakışa" konuk oldu Kılıç Sezgin'e Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Projesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

A+A-

 “BU PROJE İLÇEYE NEFES ALDIRACAK”

Başkan Kılıç, Söz konusu proje üzerinde Haziran 2018 tarihinden itibaren hassasiyetle çalışıyoruz. Bu alanda uzmanlığı olan pek çok kişiden görüş aldık. Amacımız, İşletmelerimizin, mahalle aralarında ya da merdiven altlarında değil de çalışmalarını daha sağlıklı ortamlarda yapabileceği, istihdam sayılarını artırabileceği yerler oluşturmak adına başlattığımız çalışmalar kısa sürede meyvesini verdi. Bu proje Bafra’mızın yüz akı olacak, ilçeye nefes aldıracak ” Dedi.

 “HİÇ BİR ESNAFIMIZ MAĞDUR OLMAYACAK”

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Günümüz şartlarından yola çıkarak, şehir merkezinde imalat yaparken zorlanan fakat organize sanayiye kadar da gidemeyecek kadar da büyüyemeyen esnaflarımızın orta ölçekli bir imalat bölgesinde olması için bu projeyi oluşturduk. İçeriğinde sosyal alanlar, endüstri okul alanı, belediye hizmet alanı, otoparkı ve benzin istasyonu yer alan geniş kapsamlı proje olacak Şehir planlamacı ve haritacı arkadaşlarımız uzun süredir bu proje üzerinde çalışıyor. Elbette ki orası hazırlandığında mevcut alanın kapanacağı yönünde düşünceler ortaya çıkacak doğru değil. Hiçbir esnafımızı mağdur etmeden şehir merkezini birçok alanda rahatlatmak istiyoruz” Dedi.

“ŞEHRİN EKONOMİK ETKİNLİĞİ İÇİN ÖNEMLİ”

Şehirlerde ekonomik etkinliği sağlamak, altyapı ve hizmet kalitesini artırmak düşüncesinde olduklarını ifade eden Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç: “Çevresel maliyetleri azaltmak amacıyla yapılan yatırım ve düzenlemeler, katma değeri yüksek yeni sektörlerin gelişmesine imkân vermekte, bu gelişme, şehirleşme sürecini büyüme ve kalkınma politikalarıyla bütünleştirebilen ülkeler için önemli fırsatlar sunmaktadır. Dedi.

"YATIRIM YAPMAK İSTEYENLERİN İLGİ ODAĞI OLACAK"

Bizlere Bafra'ya yatırım yapmak için gelen vatandaşlarımız başkanım ben 50 kişiyi çalıştıracağım ben 100 kişiyi çalıştıracağım fakat yer bulamıyorum diyenler var. Biz inanıyoruz ki hem şehir merkezinde ki imalatçılarımızın her biri ikişer üçer eleman alacak, hem de dışardan gelen yatırımcıların 50 ile 100 kişilik atölyeler kurarak Bafra'da istihdamın artmasını sağlayacak bizler inanıyoruz ki bu yatırımlarla beraber Bafra'da 2 bin 500'ün çok çok üstünde bir istihdam olacaktır.

"ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ SİTESİ ORGANİZE BÖLGESİNİ DE CANLANDIRACAK"

Kılıç,Orta Ölçekli sanayi sitesinin gelmesiyle birlikte Organize Sanayi Bölgesinin de canlanacağını belirterek şu ifadelere yer verdi, Organize Sanayi Bölgesinde bir fabrikanın  3 belki de 5 tane 50 kişi 100 kişi çalıştırdığı taşoron firması var, bu orta ölçekli sanayi sitesi onlar için de paha biçilemez bir merkez olacak sağda solda bu taşoron firmalarını bulunduracağına burada ki orta ölçekli sanayi sitesine gelecek ve kendisi de rahat bir nefes alacak" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum