Kemal Şahin Hocalı Katliamı Unutulmayacak

Kemal Şahin Hocalı Katliamı Unutulmayacak

Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Şahin, 26 Şubat 1993'te Hocalı Katliamında hayatını kaybedenler için basına yazılı açıklama verdi.

A+A-

“İnsanlıktan nasibini almamış Ermeniler, 25 şubat’ı 26 şubat’a bağlayan o kara gecede bölgedeki Sovyetlerin 366.Mekanize alayının da desteğiyle Hocalı kasabasında 83 Çocuk 106 kadın ve 70’ten fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 kişiyi katletmiştir. Taşnak ve Hınçak terör örgütü uzantıları Türk Milletine dinmeyen ve önü alınmayan düşmanlıklarını kan dökerek masum insanları yok ederek göstermişlerdir. Bir yaşananlar bir vahşetti. Bir zulümdü. Ne ortaçağda nede çok uzağımızdaydı.”

“Yakın bir tarihte ve bütün insanların gözleri önünde yaşanmıştı o kara gece. İnsanlığın o yüz karası. Arkasına Rus desteği alan ermeni ordusu dağlık karabağ’ı işgal ederek hocalıda yaşayan çoğu silahsız kadın ve çocuklardan oluşan yüzlerce insanı vahşice yok etti o gece. İnsanların derilerini soyarak hamile kadınların karnını yararak çocukların cesetleriyle oyun oynayarak. Yüzlerce insan o gece hunharca barbarca katledildi. Hiç kimsenin aklına gelmeyecek işkence yöntemleri bu insanların üzerinde denendi. Hiçbir şuçları yoktu.Sadece Türk olmalarıydı.Gözü dönmüş katiller tarafından hunharca katledilmelerinin tek sebebi. Evet bütün günahları Türk olmaktı.”

“Soydaşlarımızın ırzına, namusuna, şerefine Hayat ve varlık haklarına kast etmeye cüret eden ermeni ahlaksızlığını aziz milletimiz lanetle ve nefretle hatırlayacaktır. Diğer taraftan sözde ermeni soykırım yalanını her düzeyde yoğunlaştırdıkları propaganda ile meşrulaştırmaya onaylatmaya ve kabullendirmeye çalışanların hocalıyı akıllarına dahi getirmemeleri kendi köksüzlüklerinin ve kimliksizliklerinin eseri ve sonucudur.

Bu nedenle değişik ülke parlamentolarında kabul edilen sözde soykırım ve inkar yasaları en başta milli vicdanlarda hükümsüz kalacak ve hiçbir anlam ihtiva etmeyecektir. Gördüğümüz o dur ki zulüm gören Müslüman Türk olunca gözler kör oluyor kulaklar sağırlaşıyor ve vicdanlar yok oluyor. Halbu ki biz sussak tarih susmayacak,Tarih sussa hakikat susmayacak bizden kurtulsalar vicdan azabından kurtulamayacaklar.

 

 Vicdan azabından kurtulsalar tarihin azabından kurtulamayacaklar. Tarihin azabından kurtulsalar Allahın azabından kurtulamazlar.Unutulmasın ki tek millet iki devlet halinde olduğumuz kardeş ülke Azerbaycan için her daim var olacağız.Sessiz kalmayacağız. Bu duygu ve düşünceler ile Bafra Ülkü Ocakları olarak Hocalı katliamının 28.yıl dönümünde hayatlarını kaybeden soydaşlarımıza cenabı Allahtan rahmet diliyor bu yazıyı okuyan herkesi bir Fatiha okumaya davet ediyorum.

Ne mutlu Türk’üm diyene”.

 

 

   Kemal ŞAHİN

Bafra Ülkü Ocakları Başkanı

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.