KAYMAKAM KATIRCI, KÖY YOLLARINDAKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

KAYMAKAM KATIRCI, KÖY YOLLARINDAKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Bafra İlçe Kaymakamı Ali Katırcı, Özel İdare ve Köylere Hizmet Götürme Birliği arcılığıyla yürütülen yol çalışmalarını yerinde inceledi.

A+A-

İlçe Özel İdare Müdürü Yakup Tulum’la birlikte Bakırpınar ve Türk köyü yollarında stabilize ve asfalt yolların bozulmuş bölümlerinde yapılan çalışmaları ve Derbent Baraj mevkisinde bulunan asfalt tesisi ve taş kırma ocağını gezerek çalışmalar hakkında bilgi alan Kaymakam Katırcı, “Şu anda üzerinde çalıştığımız iki konu var. Bir tanesi köy yollarında ki stabilize çalışmalarımız, ikincisi de asfalt köy yollarının bozulmuş olan alanlarının yamalarının yapılması. Biz Özel İdare olarak asfalt tesisimizde kendi malzememizi kendimiz üretiyoruz ve kendi oluşturduğumuz ekiple de Bafra’nın köylerindeki asfalt yollardaki kıştan kalma bozulmaları çukurları kendimiz yamıyoruz. Ayrıca stabilize çalışmalarımız devam ediyor. Köy bağlantı yolları köyler arası yollar, köylerin mahallelerindeki bozulmuş olan yerlere malzeme çekmek üzere stabilize çalışmalarımız devam ediyoruz. Biz çalışmalarımıza başladık bu sen Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde KÖYDES projesinde ilk etapta birinci yarı yıl için 2 milyon 11 bin lira para aktarıldı. Bunun yarısı hesaplarımıza intikal etti. Biz bu paramızla şu an çalışmalara başladık. İlk etapta iki projemizi bitirdik. Haziran itibaren planlamış köy yollarımız stabilize çalışmalarımız var. Stabilize de iki köy yolumuzu bitirdik, üçüncü köy yolumuzda çalışmalar sürüyor” dedi. 
Özel İdare Müdürü Yakup Tulum, “Bafra Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İlçe Özel İdare olarak 2012 yılında yatırım projesi olarak 32 projeyi bitirmeyi hedefledik. Bunlardan 27 tanesi köy yollarında 88 kilometre stabilize programı 5 tanesinde de köy içme suları ile ilgili çalışmalarımız var” diye konuştu.

20120606aw000773_04.jpg20120606aw000773_06.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.