KARANFİL: SOSYAL PROJELERE KARŞI ÇOK HASSASIZ

KARANFİL: "SOSYAL PROJELERE KARŞI ÇOK HASSASIZ"

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil, "Gerek Sayın Valimiz gerekse Samsun İl Özel İdaresi olarak sosyal projeler konusunda çok hassasız" dedi.

A+A-

Karanfil, İl Genel Meclisi'nde genel sekreterlik bütçesinin onaylanmasının ardından bazı basın organlarında çıkan haberlere açıklık getirdi.
İl Genel Meclisi'nin bugünkü toplantısında konuşan Karanfil, "Bütçede yer alan projeler bakanlıkça yürütülen projelerdir ve gerek Sayın Valimin gerekse de bizim çok önemsediğimiz üzerinde titizlikle durduğumuz çalışmalardır. Bütçe çalışmaları başladıktan sonra gelen projelere koyulan miktarlar semboliktir. Biz proje işleyişi sürecinde gerekli bütçe desteğini her türlü sağlıyoruz. Bütçede yer alan sosyal projeler için yıl içerisinde yedek ödeneklerden aktarma yapılmaktadır. Bu konuda bir sıkıntımız yok. Madde bağımlılığı gibi çocuk istismarı gibi birçok projemiz hassas projeler olduğu için bu gibi konuları çok gündeme getirmeden amacına ulaştırmaya özen gösteriyoruz" diye konuştu.
"Genel sekreterlik bütçesi demek genel sekreterin bütçesi demek değildir" diyen Karanfil, "Bütçe hesaplamaları için kullanılan bazı terimler bütçe terimidir ve Türkiye'deki bütün İl Özel İdarelerde aynı terimler kullanılır. Genel sekreterlik bütçesi adıyla onaylanan bütçede şahsa ait bir harcama söz konusu değildir. Bu bütçe altında birçok hizmet yer almaktadır. Bu anlamda basın mensubu arkadaşlarımızın konuyu daha iyi anlamalarını sağlamak için açıklama yapmanın doğru olacağı kanaatindeyim" şeklinde konuştu.
Yapılan bazı çalışmaların teknik terimlerle ifade edildiğinde ve detaylandırılmadığında yanlış anlaşılmaya yol açabileceğini vurgulayan Karanfil, şöyle devam etti: "Bizim kapılarımız basın mensuplarına her zaman açıktır. Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına anlaşılmayan ya da yanlış anlaşılmaya yol açabilecek konularda bize sorabilecekleri bir şeyler olursa her zaman cevap vermeye hazırız. Mesela genel sekreterlik bütçesi altında yer alan emniyet hizmetleri 320 bin TL olarak görülmekte. Bu demek değil ki Biz, Samsun İl Özel İdaresi olarak emniyet hizmetlerine 320 bin TL ayırdık. Bizim bütçe hesaplarımız birçok alanda hesaplanıyor. Yani İmar İnşaat Daire Başkanlığımızın altında da emniyet hizmetleri için ayırdığımız 1 milyon 105 bin TL gibi bir bütçemiz var. Toplamda emniyet hizmetlerine ayırdığımız bütçe 1 milyon 425 bin TL'dir. Ancak bu bütçeler ayrı ayrı hesaplandığı için basın mensubu arkadaşlarımızın gözünden kaçabiliyor, yanlış algılanabiliyor."

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
Ayrıca 15.si yapılan ve eski AK Parti Samsun Milletvekili Birnur Şahinoğlu'un da katıldığı meclis toplantısında Aslan Karanfil, Meclis Başkanı Mustafa Karakurt, AK Parti Grup Başkan Vekili Dilaver Atlı, MHP Grup Başkan Vekili Muhammed Bektaş ve CHP Grup Başkan Vekili İsmet Şahin; öğretmenlerin zor şartlarda büyük fedakarlıklarla görevlerini icra ettiğinin altını çizerek, bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI BÜTÇESİ KARARA BAĞLANDI
İl Özel İdaresi Mali İşler Daire Başkanlığı'nın da 8 milyon 436 bin TL olan bütçesi Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Mehmet Yıldırım tarafından okunarak meclis onayına sunuldu. Meclisin onaylayarak karara bağladığı bütçe görüşmesinin ardından meclis gündemi yarın 13.00'te tekrar toplanmak üzere dağıldı.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.