İMZA GÜNÜ DÜZENLEDİ

İMZA GÜNÜ DÜZENLEDİ

Bafra Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı şair gazeteci-yazar, radyo programcısı öğretmen Süleyman Altunbaş, “Tutuşur Zaman Mavi Düşlerimde” adlı kitabı için imza günü düzenledi.

A+A-

Bafra Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı şair gazeteci-yazar, radyo programcısı öğretmen Süleyman Altunbaş, “Tutuşur Zaman Mavi Düşlerimde” adlı kitabı için imza günü düzenledi.      Bugüne kadar yüzlerce şiir yazdığını belirten Altunbaş, bu şiirlerinin ziyan olup gitmemesi ve toplumla paylaşılması düşüncesiyle bir kitapta şiirlerini topladığını söyledi.Altunbaş, “Tutuşur Zaman Mavi Düşlerimde” adlı şiir kitabını Bafra Atatürk Anadolu Lisesi toplantı salonunda tanıttı.     Süleyman Altunbaş”ın sessiz çığlığın Mavi Sesini anlatan “Tutuşur Zaman Mavi Düşlerimde” adlı ilk şiir kitabının tanıtım imza gününe, Okul ve dershane Müdürleri, öğretmenler, işadamları, sivil toplum örgütleri, gazete köşe yazarları katıldı.   


    Altunbaş, “Şiir emek demektir. Aylar yıllar harcanır yoluna damıtılan her imge,her söz,yeniden imbiklerden geçirilir. Şiir, romanların, öykülerin çiltler dolusu sayfalarda söylenemediğini birkaç diziye sığdırmaktır. Şiir sözcüklerin gizemini çözebilenlerin onun ses değerlerini müziğini ve ritmini anlayabilenlerin tılsımlı sesidir.  Şiir doyumsuz bir güzele biçilen kıyafet gibidir. Şiir duygudur, sevgidir, kederdir, sevinçtir, mutluluktur, umuttur, övgüdür, yergidir. Şairlerde güzel insanlardır” dedi.   

   Bafralı şairlerden Fatma Hatun Esen, şairin kitabının 114.sayfasında bulunan “Gülleri Kanayan bir tomurcuğun yankısıyım” adlı şiiri, KRK.Yapı Genel Müdürü Seyit Şamil Şahin , şairin şiir kitabının 33 sayfasında yer alan “Ben mavi bir düşte gizlendim” adlı şiiri, Beduh Kitapevi Sahibi Gonca Cezairli 88. Sayfada yer alan “Pılımı pırtımı toplayıp giderim” adlı şiirini,Sınav Dershanesi Bafra Şubesi Müdürü Burhan Güven şiir kitabının 11.sayfasında yer alan “tutuşur zaman mavi düşlerimde” ve 13.sayfada yer alan “mavi denizim” adlı şiirlerini,  Şair Süleyman Altunbaş ise, ilk şiir kitabının 114.sayfasında yer alan “Gülleri kanayan bir tomurcuğun yankısıyım” adlı seslendirdi.   

   İmza gününde davetlilere şiir kitabını imzalayan şair Süleyman Altunbaş, kitap imza günü ikramla sona erdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.