GÖREVDE YÜKSELME SINAVLARI NEDEN ASKIYA ALINDI?

GÖREVDE YÜKSELME SINAVLARI NEDEN ASKIYA ALINDI?

DESK-Demokratik Sendikalar Konfederasyonuna bağlı DOS-Demokratik Ofis Sen Samsun İl Başkanı Fevzi GÜL ve beraberindeki yönetim kurulu üyesi İl Sekreteri Mustafa TOPAL ile birlikte Çarşamba İlçesindeki kamu kurum ve kuruluşlarına bir dizi ziyarette bulundu

A+A-

 

DESK-Demokratik Sendikalar Konfederasyonuna bağlı DOS-Demokratik Ofis Sen Samsun İl Başkanı Fevzi GÜL ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ziyarete ilk olarak Çarşamba Sosyal Güvenlik Kurumu Merkez Müdürlüğü görevine atanan Canan Kesici’yi ziyaret ederek hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. SGK Merkez İlçe Müdürü Canan Kesici de ziyaretten son derece memnunluk duyduğunu ifade ederek Gül ve beraberindekilere teşekkür etti. Gül ve beraberindekiler SGK Merkez İlçe Müdürlüğünde çalışan memurlar ile birlikte bir süre sohbet edip, çalışanların sorunlarını dinlediler. Daha sonra Çarşamba ilçesindeki iş kollarına bağlı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğüne geçen heyet burada da çalışanlarla bir araya gelerek bir süre sohbet ettiler.

DOS-Demokratik Ofis Sen Samsun İl Başkanı Fevzi GÜL ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri daha sonra Çarşamba Adliyesine geçerek burada görevde yükselme sınav yolu ile Savcılık Yazı İşleri Müdürlüğü görevine atanan kemal Ölmez ve Hukuk Yazı İşleri Müdürlüğüne atanan Serkan Pak’ ı makamlarında ziyaret ederek, kendilerine hayırlı olsun temennisinde bulunuldu. Yapılan ziyaretten son derece memnun ve mutlu olduklarını belirten genç müdürler Gül ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiler.

DOS-Demokratik Ofis Sen Samsun İl Başkanı Fevzi GÜL ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi; Gül, “bazı kamu kurum ve kuruluşlarında görevde yükselme sınavları düzenli olarak yapılmakta iken bazı kamu kurumlarında ise bu sınavlar uzun zamandır yapılmayarak askıya alınmıştır. Bu sınavların neden askıya alındığını tüm kamu çalışanları olarak bizlerde merak etmekteyiz. Kurum içerisindeki görevinde yükselmeyi umutla bekleyen kamu çalışanları biran önce bu sınavların açılmasını beklemektedirler. Buradan devletin ilgili ve yetkili organlarına sesleniyoruz; görevde yükselme sınavlarının adaletli bir şekilde kurum ayrımı yapılmadan tüm kamu, kurum ve kuruluşlarında yapılmasını bekliyoruz” dedi. 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.