GERÇEKLER HAYALE DÖNÜŞMESİN

GERÇEKLER HAYALE DÖNÜŞMESİN

4 Mayıs 2012 Cuma Günü Temeli Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Protokol Tarafından Atılan Bafra’nın Makus Talihini Yenecek Olan Modern 2000 Kişilik Spor Salonun İnşaat Çalışması Durdu.

A+A-

 

Bundan 1 hafta önce yapılan çalışmayı yerinde görmek için gittiğimizde 80 günde mucize bir şekilde yükselen spor salonun teslimini söz verilen günden aylar öncesi teslim edecek olan ALAN YAPI’nın bu başarısı göz ardı edilmeyeceği kanaatine varmıştık.

Fakat Pazartesi Günü tekrar çalışmayı yerinde görmek için gittiğimizde inşaatın durduğunu, çalışan elamanların ise diğer şantiyelere gittiğini öğrendik.

Neydi problem.

Probleme geçmeden önce almış olduğumuz bilgiler neticesinde,’’Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2012 yılında yapılacak 352 spor yatırımını tek tek hayata geçirmeye başladı.

Kendi seçim bölgesi olan Samsun Bafra’da da 2000 kişilik spor salonunun temeli 4 Mayıs 2012 Cuma Günü Bakan Kılıç ve Protokol tarafından atılmıştı.

O gün Bafra ve Bölgesi İçin tarihi bir gündü. Muhteşem bir açılış töreni düzenlenmişti. Hayaller Gerçek Olacaktı.

O gün Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Bafra Spor Salonu’nun temel atma töreninde bir konuşma yapmıştı. Konuşmasında, “Bugün sadece Bafra'da ulusal ölçekte 2 tesis yapılıyor. Nereden nereye geldik. Allah Türk milletinin bahtını açık etsin, kardeşlik bağlarımıza hiçbir hainin gölge düşürmesine Allah fırsat vermesin. İki bin kişilik bu salon, bünyesinde 11 antrenman salonu olan bir kompleks. Paradan kaçmadık. 8 milyon liraya ihale edildi, para problemimiz yok. Bu kompleks 640 gün içinde yapılacak ama biz daha da erkene aldık, 300 günde bu salon bitecek. Evet bu salonun yapımını üstlenen ALAN YAPI’nın Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Memiş Çakır’dan söz alıyorum. 300 günde bitecek. Çünkü Bakan olarak söz veriyorum. Hiçbir sıkıntınız olmyacak.’’demişti.

 

Ve butona basılmıştı.

İlk harç dualarla atılmıştı.

İlk harçın atılmasından bugüne kadar geçen 80 günde ise siyasetçilerin deyimiyle hayaller gerçek olmaya başladı.

Betonarmenin Çatı koyma seviyesinin % 87 bitme seviyesine  geldiği görüldü.

Fakat bu kadar kısa sürede başarı ile süren çalışmanın durması karşısında bir hayli şaşırdık.

Spor Salonu İnşaatında çalışan işçilerin  diğer şantiyelere gittiğini öğrendik.

Fakat Sayın Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç 23 Haziranda Bafra Şevket Aşçı Fakültesinin temel atma töreninden sonra Bafra Spor Salonun çalışmalarını tekrar görmeye gelir. Ve orada tekrar,’’Hiçbir Sıkıntınız Olmasın. Devlet Yanınızda. Verdiğimiz söz üzerine burayı 300 Günde bitirelim.’’der.

Ve gelelim probleme.

Problem Gençlik ve Spor Bakanlığında görevli Tesisler  Daire Başkanı Hasan Hüseyin Şen’in vermiş olduğu cevaptan kaynaklanıyor.

Bu cevapta yapılan projelere neden imza atılmadığı konusunda ise Tesisler  Daire Başkanı Hasan Hüseyin Şen’in verdiği ilginç cevap ise bir hayli şaşırtıcı.

Kraldan çok kralcılık yapmaktadır.

‘’Sayın Bakan Siyasetçi. Bafra’daki Temel Atma Töreninde yaptığı konuşma beni bağlamaz. ‘’diyerek revize projesini onaylamaz

Bundan sonra ise Gençlik ve Spor Bakanlığındaki alt kademede bulunan İnşaat Şube Müdürü Aydemir Bey denen kişiyi de etkilediği de yaptığımız araştırmada çalışanlar tarafından aktarıldı.

2000 Kişilik Spor Salonun İnşaat çalışması şu anda durmuş durumda.

Hayaller Gerçek Olacak Derken, Gerçekleşecek Eserler Hayal Olmasın.

Haber:Abdullah Özdemir

4-mayis-2012-cuma-gunu-temel-atma-toreni..-(3).jpg4-mayis-2012-cuma-gunu-temel-atma-toreni..-(4).jpg4-mayis-2012-cuma-gunu-temel-atma-toreni..-(6).jpg16-temmuz-calisma-resimleri..-(1).jpg16-temmuz-calisma-resimleri..-(5).jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.