Genç Kızılay ile Bahçeşehir Hayal Biriktirdi

Genç Kızılay ile Bahçeşehir Hayal Biriktirdi

Genç Kızılay Samsun ve Bahçeşehir Koleji Atakum Kampüsü Genç Kızılay gönüllülerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Hayal Kumbarası’ adlı sosyal sorumluluk projesi düzenledi.

A+A-

Genç Kızılay Samsun ve Bahçeşehir Koleji Atakum Kampüsü Genç Kızılay gönüllülerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği  ‘Hayal Kumbarası’ adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Alaçam’da bulunan bir köy okulundan çocuklar Samsun il merkezini ziyaret etti ve buradan hediyeler ile ayrıldı.

Mart ayının başından beri çalışmaları devam eden projede Bahçeşehir koleji öğrencilerinin tasarladıkları kumbara  okullarında lobiye yerleştirildi. Bahçeşehir koleji Genç Kızılay gönüllülerinin teşvikiyle okulun öğrenci, veli ve idarecilerinin bağışlarıyla doldurulan kumbara ile Alaçam Aşağıkoçlu köyü İlkokulu Samsun il merkezin getirildi ve öğrencilerin Canik Oyuncak Müzesi, Bandırma Vapuru ve Millî Mücadele Parkı Açık Hava Müzesi,  Panoroma 1919 müzesi ve Bahçeşehir koleji planetaryumu ziyaret etmeleri sağlandı.

genc-kizilay-ile-bahcesehir-hayal-biriktirdi-1.jpg

Proje devam ederken Aşağıkoçlu öğrencileri hayallerindeki hediyeyi anlatmak için Bahçeşehir Koleji Genç Kızılay gönüllülerine mektup yazdı. Gün sonunda öğrencilerin hediyeleri Bahçeşehir kolejinin lise öğrencileri tatafından verildi .

genc-kizilay-ile-bahcesehir-hayal-biriktirdi--2.jpg

Genç Kızılay Samsun il Başkanı Halit Karataş Projenin ana hedefinin akran dayanışması olduğu belirtti ve ekledi “Hayal Kumbarası projesi ile genç yaşta çocuklarımıza yardımseverlik, paylaşma gibi duyguları aşılayarak akranlarının hayallerindeki oyuncaklara kavuşması ve bu çocukların yaşıtlarının mutluluğundan pay alması sağlanmıştır. Bu gibi projelere daha çok gönüllere ulaşacağız. Hayallerin ve umutların yeşermesi için bu örnek projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum’’ dedi.

Sözlerine devam eden Karakaş ''9 Mayıs’ın yüzüncü yılında Türk gençlerine yakışan bu projede aktif rol alan herkesi tebrik ediyor ve bunun gibi gençliğin topumsal sorunlara ilgi seviyesini artıran projelerin artarak devam etmesini temenni ediyoruz'' dedi.

genc-kizilay-ile-bahcesehir-hayal-biriktirdi--3.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.