Evi terkeden eşe eve geri dön çağrısı haberine Düzeltme ve Cevap

Evi terkeden eşe eve geri dön çağrısı haberine Düzeltme ve Cevap

03 Ekim 2020 tarihli "Evi terkeden eşe eve geri dön çağrısı" haberine istinaden Düzeltme ve cevap hakkı.

A+A-

DÜZELTME VE CEVAP HAKKI

03.10.2020 tarihinde haber sitelerinizde yayınladığınız “Evi terk eden 2,5 yıllık eşine çağrı: Hatasız kul olmaz” başlıklı haberiniz asılsız iddialardan ve suçlamalardan oluşmaktadır. Haberde Sinan Albayrak, eşinin evi terk ettiğini, evden giderken yatağımı, yorganımı neyim varsa, derin dondurucumu, evde 6.000TL paramı, altınlarımı götürmüş. Beni mağdur etti. Bana 500TL’lik temizlik malzemesi aldırmıştı, onu bile götürmüş, şeklinde ifadeleri vardır.
Müvekkilim Kezban Albayrak bütün bu iddiaları kabul etmemektedir. Eşinden şiddet gördüğü, kızını da şiddet gördüğünü, artık dayanamadığını, evden kişisel eşyalarını alarak gitmek zorunda kaldığını, hastaneye giderek şiddet gördüğünü ve buna ilişkin kendisinin ve çocuğunun da darp raporu olduğunu beyan etmektedir. Ayrıca çocuğuna baba olarak Sinan Albayrak’tı tanıttığını, gelişen olaylardan sonra babası olmadığını söylediğini dile getirmektedir. Ayrıca bütün bu suçlamalardan sonra eşi Kezban Albayrak’sın geri dönmesi söz konusu bile değildir.
Bütün bunlar bağımsız yargı önünde tartışılması gereken konular olmakla neden Sinan Bey’in böyle bir girişimde bulunduğunu anlamlandıramadık.
Halihazırda Sinan Beye karşı Bafra Aile Mahkemesinde açılmış boşanma davası, şüpheli konumunda olduğu ceza soruşturma dosyası ve burada anlattıklarına karşılık suç duyurusunda bulunduğumuzu ispatlar belgeler mevcuttur. Sinan Bey’i bağımsız yargıya davet ediyoruz. 

Sonuç ve İstem: 8835 sayılı Basın Kanunun 14. Maddesi gereğince Düzelme ve Cevap Hakkımızı kullanıyoruz ve bu husus kamuoyu ile paylaşıyoruz. 06.10.2020

Kezban Albayrak
Vekili
Av. KENAN KAYA 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.