ESNAFI ÇİFÇİYİ BİTİRDİ

ESNAFI ÇİFÇİYİ BİTİRDİ

Şimşek,”AK Parti İktidarı”nın Yanlış Politikaları Esnafı ve Çiftçi”yi Bitirdi.”

A+A-

MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek Alaçam ve Yakakent ilçelerinde çeşitli temaslarda bulundu.  


   Alaçam”da Esnaf Kefalet Kooperatifini, Ziraat Odasını ve Şoförler odasını ziyaret eden Şimşek, ayrıca Alaçam mübadiller derneğine de nezaket ziyaretinde bulundu. Şimşek, Alaçam”dan sonra Yakakent”te partililerle bir araya geldi. Alaçam ilçesine bağlı Doyran Köyünde çeltik üreticileriyle bir araya gelen Cemalettin Şimşek esnafın ve köylünün sorunlarını dinledi. 


    Vatandaşa bir sordu bin ah işitti. Esnafın ve köylünün geleceğini yiyip bitirdiğini söyleyen MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek,  ” Borçlu olmayan bir şekilde kredi kullanmayan esnaf ya da köylünün olmadığı ve buna rağmen işlerini döndüremediklerini, köylünün yüksek maliyetler nedeniyle ürettiği ürünü satamadığını bunun en çarpıcı örneğinin ise  Doyran  Köyüne yaptığım  ziyarette  karşısına  çıktığını.Çeltik üreticisinin çeltiğinin hemen hemen tamamına yakının elinde olduğunu, çeltiğin kilosunun 85 kuruşa düştüğü halde alıcı bulamadıklarını, aslında bunun çeltiğin maliyeti bile olmadığını ifade etmişlerdir" dedi.     Esnafın durumunun da köylüden farksız olduğunu ifade eden Şimşek; “siftah yapamadan kapanan iş yerleri, zorunlu giderlerini bile karşılayamamaktadırlar.  Çünkü köylüde olmazsa, memurda olmazsa, esnaf ya da tüccarda olmamasının doğal olduğunu söyledi” diye konuştu.   

  Seçimlerden sonra iktidar Milletvekillerinin esnaf ve köylüye hiç uğramadıklarını tespit eden Şimşek  “Biz bunların milletle işlerinin sadece oylarını alıncaya kadar olduğunu söyledik. Ancak demokrasilerde seçim önemli. Sonuçlarına hep birlikte katlanmak zorundayız.
 

Bu günkü gelinen noktadan üretimi değil tüketimi teşfik eden AKP iktidarının yanlış politikalarından kaynaklandığını söyleyen Şimşek ; Bu yanlış politakalar yüzünde çiftçimiz ve esnafımız bitmiştir. Hâlbuki bir yanda küresel iklimin neden olduğu sel, kuraklık ve bunun gibi sorunlar Dünyadaki nüfus artışı gıda fiyatlarının giderek artacağına dolayısıyla tarım ürünlerinin dünya ölçeğinde önem kazanacağına işret etmektedir.  Bu nedenle Türkiye ekolojisinde yetiştirilme potansiyeline sahip olduğumuz, olabileceğimiz tüm ürünlerde ithalatçı konumundan çıkmamızı sağlayacak, bu alanda üretimi destekleyen politikalar belirlemek zorundayız” şeklinde konuştu.  

  MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek”in bu ziyaretlerine, MHP Alaçam İlçe Başkanı Sami Asan, MHP Bafra İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Kömürcüoğlu, MHP Yakakent İlçe Başkanı Ferhat Kalukçu iştirak etti.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.