Erbakan hoca anıldı

Erbakan hoca anıldı

Erbakan, Ölümünün Birinci Yılında Bafra’da Anıldı

A+A-

Milli Görüş'ün merhum lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan, Saadet Partisi Bafra İlçe teşkilatı tarafından ölümünün birinci yılında ‘Erbakan’ı anma ve anlama’ programı düzenledi.

 Bafra Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen ‘ Erbakan’ı anma ve anlama’ programı konukları ise, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Mesut Doğan, Neyzen Suat Zor ve Trabzon Araklı ilçesi eski Belediye Başkanlarından Ümit Çepni oldu.

   Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Necmettin Erbakan'ın vefatının birinci yıldönümünde 'Erbakan Haftası' açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Bafra İlçe Başkanı Mustafa Özcal, "Erbakan hocamızın şimdiye kadar çektiklerini Allah biliyor. Dört partisi kapandı. Ona karşı yapılanlara rağmen şerefli bir ölümü taçlandırdı. Yüreklerde yürek izi bıraktı" dedi.

   Anma programında yer alan slayt gösterisi ilgi gördü. ‘Erbakan’ı anma ve anlama ‘ programına konuşmacı olarak katılan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Mesut Doğan,"Bir yıl önce kendisini bugün toprağa verdik.
   O bilim adamı, devlet adamı, siyasetçiydi. Siyasetçi olarak yarını değil çok daha uzun zamanları planlıyordu. Ne yaptıysa Allah rızası için yaptı. Tüm İslam ülkelerinde lideri oldu. Milli görüşçülere de hep iyileri anlattı. Erbakan hocam bize kısacası müslümanca yaşamayı öğretti. O konulara müslümanca bakan bir liderdi. Biz, Erbakan hocamızı her zaman iyi anlamalıyız.Erbakan Hocayı anlatmak kelimelerle mümkün değildir.
 

28 Şubat olayı sadece Erbakan’ı ve milli görüşü uzaklaştırmak için yapılmıştır. Üzüntü duyduğumuz yaşanan bütün süreçlerde ülkemiz ve milletimiz kaybetmiştir. Şimdi 15 sene önce olan olaylar için itirafçılar çıktı. İtiraf kuyruğu bizi sevindirmesin.

Her zaman yüzünde hafif bir tebessüm olan Erbakan hocamız, kötü olaylarda bile bizleri teselli ederdi. Milli görüş en kısa zamanda şahlanarak yeniden doğacak” dedi.Neyzen Suat Zor ise, Hazreti Mevlana aşkını anlatan Ney taksimi gerçekleştirdi.
   ‘Erbakan’ı anma ve anlama’ programına konuşmacı olarak katılan Trabzon’un Araklı İlçesinin eski Belediye Başkanı Ümit Çebi ise, “Davasına gönülden bağlı olan Erbakan hocam, her zaman Allah’ın nuruyla ve merhametle bakardı. Biz milli görüşçülere Erbakan hocam dava adamlığını öğretti. Biz, davamızı Allah rızası ile yaparız.
Erbakan hocam her zaman her zaman İslam kardeşliğini düşünerek konuştu. Erbakan hoca ABD’ye bağlı olmayan sadece Allah’a bağlı bir başbakandır. Milli görüş 100 yıllık çınar ağaçıdır. Yani milli görüş bir İslam çınardır.
Muhterem hocamızın neshinde çalıştık.Türkiye'de inanan insanların siyaset yapmasını, Türkiye yönetiminde söz sahibi olmasını bizlere öğreten büyük insan” diye konuştu.
   ‘Erbakan’ı anma ve anlama ‘ programına; AK Parti Bafra ilçe Başkanı Tuncay Yurduseven, MHP Bafra ilçe Başkanı Hüseyin Acar, Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Av. Hasan Bayram Var, BBP. Bafra İlçe Başkanı Serkan Çelikkaya, İkizpınar Belde Belediye Başkanı Şaban Çalışkan, okul müdürleri, sendika temsilcileri ve partili vatandaşlar katıldı.  

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.