En Pahalı Suyu Biz İçiyoruz

En Pahalı Suyu Biz İçiyoruz

Samsun'da suya yapılan yüzde 25'lik zam ile birlikte hayata geçirilen zammın TÜFE oranında her ay güncellenmesi uygulaması, faturaları şişirirken, vatandaşlar Türkiye'nin en pahalı suyunu kullanmaya başladı.

A+A-

Samsun'da SASKİ'nin aldığı karar doğrultusunda içme suyuna yüzde 25, sayaç okuma bedeline ise yüzde 150'lik zam yapıldı. Son yapılan zam ile Samsun'da içme suyunun metreküp fiyatı 3 lira 18 kuruştan 3 lira 97 kuruşa çıkarıldı. Yapılan zam kararına ek olarak zammın her ay TÜFE oranında güncellenmesi kararı da alınmıştı. Her ay faturalara otomatik yansıtılan zam ile birlikte vatandaş, 4 liranın üzerinde metreküp fiyatından su tüketmeye başladı. Her ay TÜFE oranında yapılan zam, bu ayda faturalara yansıyan 10 lira bedelle hissedildi.  

METREKÜP FİYATI 4 LİRA 2 KURUŞA ÇIKTI 

Yapılan son zam ile birlikte Samsun, Büyükşehir Belediyeleri arasında Türkiye'nin en pahalı suyunu tüketen İstanbul'u solladı. İstanbul'da suyun metreküp fiyatı 4 liradan konutlara ulaştırılıyor. Samsun'da yüzde 25'lik zam ve TÜFE güncellemesi ile vatandaşlar 4 lira 2 kuruştan Türkiye'nin en pahalı suyunu tüketmeye başladı.  

ORDU VE TRABZON'DA METREKÜP FİYATI DÜŞÜK 

Samsun'da içme suyuna yapılan zam herkesin tepkisini çekerken, Samsun'dan daha ucuza içme suyu hizmeti veren iller dikkati çekiyor. 
Konya Büyükşehir Belediyesi konutlara 3 lira 96 kuruştan, Kayseri 3 lira 91 kuruştan, Ordu Büyükşehir Belediyesi 3 lira 88 kuruştan, Adana 3 lira 60 kuruştan, Gaziantep 3 lira 56 kuruştan, Ankara 3 lira 33 kuruştan, Trabzon 3 lira 25 kuruştan İzmir 3 lira 21 kuruştan, 
Aydın 3 lira 20 kuruştan, Sakarya 3 lira 13 kuruştan, Mersin 3 lira 11 kuruştan ve Antalya 3 liradan suyu metreküp fiyatı ile konutlara ulaştırıyor. 

UCUZ SU HİZMETİ SUNAN İLLER 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ise meskenlere suyun metreküp fiyatını 1 lira 29 kuruştan sunuyor. Şanlıurfa 1 lira 40 kuruş, 
Mardin 1 lira 60 kuruş, Van 1 lira 47 kuruş, Denizli 2 lira, Eskişehir 2 lira 3 kuruş, Tekirdağ 2 lira 19 kuruş, Diyarbakır 2 lira 64 kuruş, Erzurum 2 lira 77 kuruş, Hatay 2 lira 76 kuruş, Bursa 2 lira 90 kuruş, Manisa Büyükşehir Belediyesi 2 lira 90 kuruş ve  Muğla 2 lira 96 kuruştan suyu vatandaşlara ulaştırıyor. Samsun'daki su zammına ise tepkiler artarak devam ediyor.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.