DÖNGELOĞLU SEVGİSİ SALONA SIĞMADI.

DÖNGELOĞLU SEVGİSİ SALONA SIĞMADI.

Hicretin 1433. yıl dönümü münasebetiyle Bafra İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (BAFİMDER)tarafından “Hz. Peygamber ve Hicret” konulu konferans düzenlendi.

A+A-

BAFİMDER tarafından Bafra Kışlık Kültür Merkezinde ‘’1433.Hicri Yılı Dolayısı İle.’’ Ömer Döngeloğlu Hoca’nın konuşmacı olarak katıldığı ‘’Hz.Peygamber ve Hicret.’’ Konulu bir program düzenlendi.

Program İstiklal Marşının okunması ile başladı.

OMÜ Samsun İlahiyat Fakültesi 1.sınıf öğrencilerinden Hüseyin Kul’un okuduğu Aşrı Şerif’in ardından 10 yaşındaki Hüdanur Akdoğan,’’40 Yaşındasın’’adlı şiiri okuduğunda Programa konuşmacı olarak gelen Ömer Döngeloğlu Hoca gözyaşlarını tutamadı. Bu arada salonda bulunan bayanlar kadar erkeklerinde ağladıkları görüldü.

BAFİMDER(Bafra İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği) Başkanı Murat Topal Hoş Geldiniz konuşmasının ardından BAFİMDER’in yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu ise,’’1433 Yıl Öncesinden Günümüze Kutlu Yürüyüş HİCRET,Hz.Peygamber ve Hicret Konularında.’’önemli bilgiler aktardı.

Konuşmasında Hz.Peygamber zamanında Peygamberimize yapılan zulümleri anlatırken duygulanan, zaman zaman gözyaşlarına boğulan Döngeloğlu, salonda bulunan kalabalığın da duygulanmasına yol açtı.

Verdiği örneklerle Peygamberin yaşadığı yıllarla, bugünkü yaşanılan yıllardan örnekler veren Döngeloğlu,’’Bir diziye ayırdığınız saatlerin, kaç dakikasını namaza ayırıyorsunuz, Namazın kazası olur, Dizilerin kazaları olmaz değilmi.?’’ Diyerek salondakilere kısa mesajlar verdi.

Ayrıca Peygamberimizin zamanında hiçbir eşine karşı kırıcı olmadığı gibi, eşlerine elini bile kaldırmadığını ifade eden Döngeloğlu,’’Şimdi ise kadınlara karşı Ülkemizde, Dünyada büyük şiddet var. Sadece sizlere şunu söylemek isterim ki, Kadınları Dövenler, Cahil Müslümanlardır.’’diyerek 2 saatlik konuşmasında çeşitli örnekler verdi. Konuşmasının sonunda ise BAFİMDER Tarafından hazırlanan plaketi Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin sunarak katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Programdan sonra ise salonda bulunan yoğun kalabalık tarafından ilgi gören Döngeloğlu, herkesle helalleşti.

Dışarı çıktığında ise Bafra sokaklarında ise büyük ilgi gördü.

Programa MHP Samsun Milletvekili Cemalaettin Şimşek,Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Av.İbrahim Semiz, Ak Parti Çarşamba İlçe Başkanı Mehmet Köse,SP Bafra İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Öcal,Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.