Dolandırıcıların yeni hedefi mahalle muhtarları

Dolandırıcıların yeni hedefi mahalle muhtarları

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Figen Rençber, Türkiye’deki tüm muhtarlara bir hesaba para yatırılması konusunda mesaj geldiğini belirterek, bu mesajın dolandırıcılar tarafından gönderildiğini, itibar edilmemesi gerektiğini söyled

A+A-

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Eskişehir Muhtarlar Birliği Dernek Başkanı ve Hoşnudiye Mahalle Muhtarı Figen Rençber, 2 gün önce tüm Türkiye’deki muhtarlara bir hesaba para yatırılması gerektiğini anlatan bir mesaj geldiğini söyledi. Mesajın, Türkiye Cumhuriyeti Muhtarlar Koordinasyon Merkezi’nden gönderilmiş gibi göründüğüne dikkat çeken Rençber, sms içerisinde bir web sitesi ve dergiye üye olunması gerektiğini anlatan cümleler kurulduğunu, ayrıca bir hesap numarasının da yer aldığını aktardı. Rençber, mesajda yer alan hesap numarasını araştırdıklarına ise bir şahsa ait olduğu bilgisine ulaştıklarını söyledi. Ellerinden geldiği kadar bu durumu duyurmaya çalıştıklarını aktaran Rençber, mesaja itibar edilmemesi konusunda Türkiye’deki bütün muhtarları uyardı. Rençber ayrıca, muhtarlara yapılan ödeneklerin artmasıyla, dolandırıcıların yeni hedefi haline geldiklerini ifade etti.

“İÇİŞLERİ BAKANLIĞI MUHTARLIK BÖLÜMÜ’NDEN BÖYLE BİR MESAJIN GELMEDİĞİ ANLAŞILDI”
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Rençber, ”Bundan 2 gün önce Türkiye Cumhuriyeti Muhtarlar Koordinasyon Merkezi diyerek denilerek, Türkiye’deki tüm muhtarlarımıza bir mesaj geldi. Bunda Cumhurbaşkanlığı ile ilgili sıkı diyalogda bulunmak, görüş ve önerilerimizi bildirmek amacıyla web sitesi ve dergiye 30 TL karşılığında üye olmamızın gerektiği söylendi. Ödemeyi de 21 Mart’a kadar yapmamız gerektiği bütün muhtarlarımıza iletildi. Fakat saha sonra yaptığımız araştırmalarda İçişleri Bakanlığı Muhtarlık Bölümü’nden böyle bir mesajın gelmediği anlaşıldı. Bunun üzerine de biz gerekli suç duyurularımızda bulunarak, Türkiye’deki tüm muhtarlarımıza uyarıda bulunduk” dedi.

“ÖDENEKLERİN YÜKSELMESİ DOLANDIRICILARIN İŞTAHINI KABARTTI”
Cumhurbaşkanlığı tarafından her hafta yapılan muhtarlar toplantısının ve muhtarlara yapılan ödeneklerin bu dönemde arttırılmasının, dolandırıcıların dikkatini çektiğini ifade eden Rençber, “Onun için biz bütün muhtarlarımızı buradan tekrar uyarmak istiyorum. Hiçbir şekilde devletimiz bu şekilde mesajla ne para ne de bir yere kayıt olmamızı ister. Bu, resmi yazılarla olur, muhtar arkadaşlarımıza resmi yazılarla gelir. Bütün arkadaşlarımızın dikkatli olmasını öneriyoruz. Gelen mesajda direkt olarak Cumhurbaşkanlığı ile nasıl iletişim, kurulacağı yönünde bir yazı var. Bunun böyle olmadığını bizler biliyoruz ama mesaja inanıp o parayı yatıran arkadaşlarımız mutlaka olacaktır” ifadelerini kullandı.

“HESABI KONTROL ETTİĞİMİZDE, ŞAHSA AİT POSTA ÇEKİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİK”
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Figen Rençber, konuşmasını söyle sürdürdü:
“Hesabı kontrol ettirdiğimizde, duyumlarımıza göre bunun Diyarbakır’da açılan posta çeki hesabı olduğu ve kişi adına açıldığı belirlendi. Bunun üzerine biz Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu olarak tüm federasyon başkanlarımızı, federasyon başkanlarımız da dernek başkanlarımızı uyardı. Bu konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı, bütün muhtarlarımıza bir mesaj çekerek buna itibar edilmemesi gerektiğini söylediler. Ve bugün de telefon operatörleri bir uyarı mesajı geçtiler. Ben duyarlılıkları için telefon operatörlerine de teşekkür ediyorum.“

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.