DOKAP Başkanı Gültekin’den Havza Belediye Başkanı İkiz’e Ziyaret

DOKAP Başkanı Gültekin’den Havza Belediye Başkanı İkiz’e Ziyaret

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i ziyaret ederek, kadın üretim kooperatifine ekipman desteği sağlayacak olan "Havza Yöresel Ürünler Üretim Projesi" hakkında istişarelerde bulundu.

A+A-

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i makamında ziyaret ederek, kısa süre önce DOKAP ve Havza Belediyesi arasında imzalanan ve İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifine ekipman desteği sağlamayı hedefleyen "Havza Yöresel Ürünler Üretim Projesi" hakkında istişarelerde bulundular.

Bölgesel Kalkınma ve Kadın Üretim Kooperatifine Destek

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, DOKAP olarak bölgenin kalkınması için çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifimizin desteklenmesi amacı ile hazırlanan projeyle, Havza’da üretime katılan kadınlarımızın gücüne güç katmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Kadının İstihdama Katılımının Önemi

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, kadının istihdama ve üretime katılmasının önemine değinerek, “Havza’da istihdamın artması için farklı alanlarda projeler geliştirilmekte. Havza Belediyesi olarak bizler de bu projelerin içindeyiz. Kadınlarımızın üretime ve istihdama dahil olması önemli bir konu. Havza Belediyesi olarak Havza YEG işbirliğinde bu konuda üzerimize düşeni yapmaktayız. Kadın ne kadar güçlü ise toplum da o kadar güçlüdür. Havza Belediyesi olarak kendi ayağının üzerinde duran, kendi üreten her zaman yanındayız. Bu kapsamda DOKAP ile imzaladığımız proje ile kadınlarımıza 615 bin liralık destek sağlamış olacağız” dedi.

Ziyarette Hazır Bulunanlar

Ziyarette, Havza Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Şengül de hazır bulundu. Bu ziyaret, bölgedeki kadınların üretim gücünü artırmak ve istihdamı desteklemek amacıyla önemli bir adım olarak değerlendirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.