DARBELER/ÖZEL SAYISI

DARBELER/ÖZEL SAYISI

Yeniden Türk İslam Kültür ve Medeniyeti’nin ikamesi, o mutlu ve müreffeh günlere varmak için..

A+A-

 

 ‘Dik Duran, Doğru Konuşan ve Düz Yürüyen’ bir manifestonun seciyeli hizmetkarı, Alperen Eğitim, Kültür ve Bilim Vakfı’ndan; mazrufu derin, ‘Güncel konulara ufuk açacak’ yazılara havi olan dergimizle hasbihal etmek üzere birlikteyiz.

 

Değerli vakitlerinizi almak ve gönüllerdeki yerimizi ‘taze kılmak’ adına, muştulanan “Asım’ın Nesli”  referansı ve en güzel karargah olan ‘NACİYE’den, otağımızdan sesleneceğiz size.

 

Nebevi ve Rabbani bir duruşa hasret ‘kararlığınıza’ ve ‘dimağlarınıza’, içimizden birilerinin gönül maveralarından imbik imbik süzülen hakikatleri şerhedeceğiz bu sayıda.

 

Çağın idrakine ve irşadına söyleyecek Arifane yetiye (‘kal değil’, ‘hal ehli’) sahibiz hamdolsun.

 

Tarihi ve Silinmez bir Varaka’ olsun dedik ve ÖZEL bir muhteva hazırladık sizlere..

 

Bir anlamda darbelerle imtizaç eden Türkiye Cumhuriyeti’nde bizler; (İ’la-Yı Kelimetullah için Nizam-ı Alem ülkücülerinin) bu necip milletin mutlululuğuna cebren ve hile ile dokunmalarına hiçbir zaman şaşırmadık.

 

İnsanlıktan; Allah ve Resul’ünün sevgisi ve korkusundan nasibini almamış ‘Suyun öte tarafından gelen’ ve Resullullah Efendimiz (A.S)’ın teşhir ve tebşir ettiği 'Ben-i Asfar Oğulları'nın taşıdığı 'Deccali zihniyet' çünkü bu.

 

Eski tüfek sosyalistlerin 12 Eylül hıncı gibi bir derdimiz yok bizim. Kadim değerlerden beslenip saadet bahrine yürümek yerine; ithal ideolojilerin tutsağı olmuş bu solcuların 27 Mayıs, 28 Şubat ve 27 Nisan e-muhtırasını görmemelerinin sebebi de budur zaten.

 

Hür beyinlere ‘Jakoben hançerini’ sokmayı her dem vazife görenlere ve onların akrep mizaçlılıklarına kuru bir tepki vermedik – vermeyeceğiz.

Sayfalarımızda hep bu şiar’da; ‘mazisini ati’ye taşıma say-u gayreti içinde olduğumuzu yaşatacağız sizlere.

 

Müteveffa Şehit Genel Başkan (ımız) Muhsin Yazıcıoğlu’nun 2009 yılının  Şubat ayında, “Türkiye’yi, ’12 Eylül’ sürecine götüren yılları ve Cuntanın Hukuk Tanımamazlığını” anlatımını; 27 Nisan 2007’de “Türk Milletine ve Kamuoyunun Dikkatine” başlıklı deklarasyonunu, Aksakal Ahmet Er ağbimizin 2006 yılında; zamanın genel kurmay başkanı Kıvrıkoğlu’na: 'Post Modern Darbelere Giden Süreçte’ Laiklik ve İrticaya Tanım İstediği mektubu okuyacağız.

 

12 Eylül Suçluları” dosyamızı ibretle tekrar tahkik etme fırsatı bulacak, BBP Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’nin “Gün Geldi Hesap Döndü !”, Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Bilim Vakfı’nın ümitvar genel başkanı Ahmet Kürşad Zorlu beyin “28 Şubat’ın Düşündürdükleri”, dergimizin yayın kurulu üyeleri Prof.Dr. Mehmet Akgül, Dr. Fahri Temizyürek, Dr. Lütfü Şehsuvaroğlu, Prof.Dr. Vedat Bilgin, Gazeteci Yazar Serdar Arseven ve Türk Ocakları Eski Genel Başkanı Nuri Gürgür ile Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu Beyefendinin kıymetli ve ‘akisler uyandıracak’ yazılarını bulacaksınız.

 

Ayrıca, 12 Eylül’ün kara postalları altında istikballeri ve sağlıkları heder edilen; İstanbul-Gayrettepe dehlizlerinde, Harbiye ve Selimiye işkence hanelerinde, Mamak C-5’lerde ‘vücutları yere yatırılan’, ‘berhava edilen’ Ülküdaşlarımızın darbelere ilişkin çözümlemelerini iç çekerek okuyacağız.

 

12 Eylül Daltonları’nca Taşmedreseden Darağacına götürülen ‘Hubeyb (r.a)’ kaderli Cengiz Baktemur kardeşimizi, Şehadetinin 34’üncü yıldönümünde  1978 yılında gelini ve iki torunu ile birlikte hunharca katledilen Şehit Ülkücü Belediye Başkanı ‘Hamido’ lakaplı Hamit Fendoğlu’nu, İ’la-yı Kelimetullah’ın serdengeçtilerinden, İstanbul-Çengelköy’de 3 Nisan 1979 tarihinde Cuma namazı çıkışında kahpece şehit edilen Alper Tunga Uytun’u ukbaya yürüyüşünün 33.yılında ‘rahmet-minnet ve ihtiramla’ anmış olacağız.

 

Türkiyemizin muhtelif kentlerinde, o elim yılların Nisan ayında şehadete yürüyen, 160 kardeşimizin isimlerini ‘levha’ gibi görecegiz.

 

 Geleceğe güvenle bakmak istiyorsak “bir sağdan astık, bir soldan astık” diyerek genç fidanların darağacında heba edildiği, evrensel ilke ve değerler ölçüsünden uzak, bireysel hak ve özgürlüklerin engellendiği, örgütlenmenin önünün kesildiği, milyonlarca insanın fişlendiği, uygulanan başörtü yasağı ile binlerce üniversiteli genç kızımızın eğitim-öğretim ve çalışma hakkından mahrum bırakıldığı, bankaların içinin boşaltılarak milletin parasının çetelere peşkeş çekildiği, orduyu göreve çağıran ve ikna odaları kuran sözde akademik zihniyetin türetildiği, kısacası tüm bunların hayata geçirildiği o karanlık 28 Şubatlara dönmek istemiyorsak, darbe artığı 12 Eylül Anayasası’ndan kurtulmamız gerekmektedir.

 

Siviller tarafından, sivil bir ruhla insan onurunu esas alan, toplumun tüm kesimlerini etnik kimliğine, inançlarına, siyasi eğilimlerine bakmadan, hiçbirini ötekileştirmeden kucaklayan bir toplumsal sözleşme niteliği taşıyan yeni anayasa, ülkemizde geçmişte yaşanan tüm travmaların izlerini ortadan kaldıracaktır.

          

Üstad Necip Fazıl’ın  bir şiirinde;

 “Kırılır da bir gün bütün dişliler,

 Döner şanlı şanlı çarkımız bizim”

diyerek ifade ettiği o güzel günlere ulaşmak için kadim medeniyet değerlerimizle beslenen tüm bireylere önemli görevler düşmektedir. Şu unutulamamalıdır ki, kimsenin engelleyemeyeceği gelişim ve değişim adına çileli ve uzun bir yola girilmiştir. 

 

Bu yolun sonunda siyasetçilerin, medya kuruluşlarının, akademik dünyanın, aydınlarımızın, sivil toplum örgütlerinin el ele vererek yeni bir anayasa yapmayı gerçekleştirdiği büyük ve güçlü bir Türkiye dileğiyle.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.