Çorum’da Girişimcilik Söyleşisi: Başarılı Kadın Girişimcilerden İlham Veren Hikayeler

Çorum’da Girişimcilik Söyleşisi: Başarılı Kadın Girişimcilerden İlham Veren Hikayeler

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından düzenlenen "Başarılı Girişimci Kadınlardan İlham Veren Girişimcilik Söyleşisi" Çorum’da gerçekleştirildi.

A+A-

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından düzenlenen "Başarılı Girişimci Kadınlardan İlham Veren Girişimcilik Söyleşisi" Çorum’da gerçekleştirildi. Girişimcilik Ekosisteminin Desteklenmesi Sonuç Odaklı Programı kapsamında, kadın istihdamı ve girişimciliğini desteklemek amacıyla düzenlenen etkinlikte, başarılı kadın girişimciler ile bölge paydaşları bir araya geldi. Söyleşide Öznur Alkan, Nurper Özcan ve Aysel Şairoğlu, girişimcilik öykülerini katılımcılarla paylaştı.corumda-girisimcilik-soylesisi-basarili-kadin-girisimcilerden-ilham-veren-hikayeler2.jpg

Açılış konuşmalarını TOBB Çorum Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zeynep Yarımca, TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mihriban Akyüz ve OKA Genel Sekreteri Mehlika Dicle yaptı. Genel Sekreter Dicle, ajansın kadın girişimciliğini teşvik etme ve kadın istihdamını artırma amaçlı projelerine değindi. Özellikle kadın girişimcilerin kapasitelerini artırma ve iş yapma becerilerini geliştirme hedeflerini vurguladı.

Nurper Özcan, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Gıda Mühendisi olarak gıda sektöründeki kadın girişimciliğinin önemine değindi. Anadolu şehirlerindeki peynir üretiminde kadınların rolünü ve Çorum’un Kargı Tulum Peyniri gibi örnekleri paylaştı. Aysel Şairoğlu, İyimser Abla sosyal girişim modeli ile kurumsal firmalar ve kadın üreticiler arasındaki iş birliğini anlattı. Öznur Alkan ise Gliparis markası ile dijitalleşmenin girişimcilik üzerindeki etkilerini ve kendi başarı hikayesini aktardı.corumda-girisimcilik-soylesisi-basarili-kadin-girisimcilerden-ilham-veren-hikayeler1.jpg

Etkinliğin ikinci gününde, Çorum’un turizm değerleri tanıtılarak Alacahöyük Müze ve Ören Yeri, Boğazköy Müzesi, Hattuşaş Antik Kenti ve Yazılıkaya Açık Hava Tapınağı ziyaret edildi. Ayrıca S.S. Puduhepa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ziyaret edilerek kadın girişim ürünlerine örnekler sunuldu. Etkinliğe Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğiyle birçok kurum temsilcisi, girişimciler ve genç girişimciler katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler