ÇOCUKLARIMIZ VE BİZ SEMİNERİ

ÇOCUKLARIMIZ VE BİZ SEMİNERİ

Bafra”da “Çocuklarımız ve Biz” semineri

A+A-

Bafra ilçesinde, Açı Dershanesi Bafra Şubesi tarafından “Çocuklarımız ve Biz” konulu seminer düzenlendi.      Bafra Belediyesi Kültür Sanat Merkezinde organize edilen “Çocuklarımız ve Biz” konulu seminere konuşmacı olarak katılan Eğitimci-Yazar Sait Çamlıca, “Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya bizim ektiklerimizdendir; ya da biçemediklerimizden” dedi.                                     “GENÇ HAZİNE DEMEKTİR”     Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra “Çocuklarımız ve Biz” konulu seminerin açılış konuşmasını yapan Açı Dershanesi Bafra Şubesi Müdürü Hasan Sadoğlu, velilerin eğitim öğretim konusunda çocuklarının kendilerine bir emanet olduğunu söyledi.                “ANNE-BABA”NIN GÖREVİ ÇOCUĞU İKNA ETMEKTİR”     Çok zor zamanlarda velilerin çocuklarını yetiştirme mücadelesi verdiklerini belirten Sadoğlu, “Veliler, zor zamanlardan geçiyoruz. Özellikle teknoloji gelişmeleriyle, hayatımızı kolaylaştıramıyoruz. Önce ahlak ve maneviyat çalışmasıyla yola çıkılmalı ve yeni bir neslin inşasına geçilmedir. Günümüzde maneviyat çok önemlidir” dedi.   “BİR ELİYLE BEŞİK SALLAYAN ANNELER, DİĞER


ELİYLE DÜNYA”YI SALLARLAR”      Büyük bir ilgi gören  “Çocuklarımız ve Biz” konulu seminerde konuşmacı olan Eğitimci-Yazar Sait Çamlıca, “Çocuklar en büyük hazinedir. Sizin bir evladınızın bir damla kanıyla çocukların kalbine işlediği milli bilinci bizim gibi öğretmenler anlatamıyor. Bir şehit annesinin evladı için döktüğü gözyaşının diğer gençler, anneler, gencecik kızların üzerindeki etkisini bizim gibi öğretmenler yaratamıyor. Dünyada derdi olmayan insan yoktur. Kolay olduğunu iddia etmiyorum.
 


Bir annenin, babanın evladını kaybetmesi kolay değil. İmtihanınız büyük, anne babalar emin olun. Allah katında ödülünüz de büyük. Şehitlerin yaşadığını hepimiz biliyoruz. Bugün sizin evlatlarınızın şehitliğini gezdim ve ilk defa gitmeme rağmen şehitlerin ölmediğini hissettim. Şehit analarının “Vatan sağ olsun” cümlesini öğretmen olarak biz hiç bir derste tesir ettiremiyoruz” diye konuştu.

“BUGÜNÜN ÇOCUKLARO SOKAKTA DEĞİL, DUVARARASINDA YAŞIYOR” 


     Anne babaların çocuk eğitiminde çok büyük sıkıntıları olduğunun hissettiği için bu tür seminer ve konferansları düzenlediğini ifade eden Çamlıca, şunları kaydetti:   


  “Akşama kadar kadın programları, evlenme programları, dizi izleyen anne baba çocuğuna vatan sevgisini, millet şuurunu nasıl aşılar. Çocuğuna Hazreti Fatıma”nın ahlakını anlatmak yerine Fatmagül”ün Suçu ne”yi izleyen anne baba vatan, millet bilincini çocuklarına aşılayabilir mi? Çizgi filmlerde de ara sıra şiddet ve cinsellik yer alıyor. Çocuğumuzun izlediği çizgi filmlere, dizilere dikkat edelim.
 

Sokaklara Mobese”ler, kameralar yerleştirmek yerine çocuklara sağ ve sol omuzlarında iki meleğin kendilerini kaydettiğini anlatabilsek. Genç kelimesi Farsça hazine demek. Bu çocuklarımız bizim en büyük hazinemiz onlara sahip çıkalım.”   

  Bafra Belediyesi Kültür Sanat merkezinde gerçekleştirilen semineri, Açı Dershanesi Bafra Şubesi Müdürü Hasan Sadoğlu, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler izledi.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.