CHP PARTİ OKULU BAFRA’DA AÇILDI

CHP PARTİ OKULU BAFRA’DA AÇILDI

CHP Parti Okulu organizasyonunun “2. Parti İçi Eğitimi” Bafra ilçesinde başladı.

A+A-

Üye Temel Siyasi Eğitimi ile yapılacak ve 3 gün sürecek programın açılışına CHP İl Başkanı Dr. Mehmet Atalay, Yakakent Belediye Başkanı Burhan Bayraktar, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Bafra İlçe Başkanı Nihat Oktay, Alaçam İlçe Başkanı Rasim Şahin, Yakakent İlçe Başkanı Selami Yaman, 19 Mayıs İlçe Başkanı Yakup Konuş ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
Eğitim programında konuşma yapan Yakakent Belediye Başkanı Burhan Bayraktar, “Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu durumu hepimiz izlemekteyiz. Biz deniz çocuğu olarak, Türkiye su yüzüne çıkma mücadelesi veriyor. Bu anlamda bizlere de görev düşüyor. Türkiye’nin içinde bulunmuş olduğu durumu, Cumhuriyet Halk Parti’liler olarak iyi tespit edip birlikte neler yapmalıyız, bunlar üzerinde durmamız gerekiyor” dedi
CHP Bafra İlçe Başkanı Nihat Oktay, “Eğitim bir ülkenin kalkınmasında ve belirli bir yere gelmesinde en önemli unsurlardan birisi. Bu eğitim çalışmalarıyla, iktidara hazır olan kadrolarımızı yetiştirmenin ilk adımını atmış bulunuyoruz” diye konuştu.
Eğitim programının açılış konuşmasını sınıf sorumlusu Şükrü Kumbasar yaptı. Kumbasar, “Talep var, bu talebi karşılayacak ekip var, geriye kalıyor tek bir şey partinin üst kademelerinin bunu desteklemesi. Tüzüğümüze göre bunu zaten desteklemek zorundalar ama bu zorunluluğun ötesinde yürekten bir destek Genel Başkanımızdan gelmiştir” şeklinde konuştu. 
CHP İl Başkanı Mehmet Atalay ise şunları söyledi: “Şu anda Türkiye iyi yönetilemiyor. Ve anlaşılıyor ki bu süreç daha da hızlanarak devam edecek. Toplumun her alanından artık AKP’nin süresinin dolduğuna ilişkin çok güçlü geri dönüşler alıyoruz. AKP bu işi yapamıyor, AKP artık bu ülkeyi yönetemiyor. Ama biz iktidara AKP bir şeyleri yapamıyor diye gelmeyeceğiz. Biz iktidara biz bir şeyleri kendi öz gücümüzle, özgür irademizle, kendi isteğimizle yaparak bun halka kanıtlayarak geleceğiz.”
Konuşmalarının ardından eğitmenler Arzu Sabuncu Karıcı, Hikmet Avcı, Burhan Saral ve Caner Servi eşliğinde eğitime başlandı.

2.20121215133112.jpg3.20121215133122.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.