CEMALETTİN ŞİMŞEK’ İN  FETİH MESAJI

CEMALETTİN ŞİMŞEK’ İN FETİH MESAJI

CEMALETTİN ŞİMŞEK’ İN FETİH MESAJI

A+A-

 

       MHP Samsun Milletvekili Cemalettin ŞİMŞEK, "Türk Milleti, İstanbul'un fethi ile, İslam'ın Yüce Peygamberinin övgü ve müjdesine mahzar olurken; insanlığın karanlıklardan kurtuluşuna da vesile olmuştur" dedi.

 

ŞİMŞEK, İstanbul'un Fethi'nin 559. yıl dönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, 559 yıl önceki fetih ruhunun, nesillerimizde tekrar doğacağını; başta İstanbul olmak üzere vatanımızın bütün kentlerinin hak ettikleri refaha, huzura ve imara kavuşacağını bildirdi

 

Milletvekili Şimşek şöyle devam etti;

    “İnsanlığın bilinen tarihinde; ortaya çıkardığı siyasal, sosyal ve kültürel sonuçları itibariyle çok önemli yeri olan İstanbul’un, ecdadımız tarafından fethinin 559.yıldönümünü gurur ve minnet duygularımla kutluyorum.   

 

Mazisi kahramanlıklarla dolu bir tarihe sahip olan Aziz Milletimiz için iman, vatan ve millet kavramları çok önemlidir. Yurt edinmede, devlet kurmada mahir olan şanlı ecdadımız, üzerinde yaşadığımız bu toprakları “ Mallarınızla ve canlarınızla cihat edersiniz” anlayışıyla kanlarını ve canlarını feda ederek vatan edinmişler, asırlarca İslam'ın bayrağını, şehit kanlarıyla sulanmış olan bu topraklarda dalgalandırmışlardır.

 

İstanbul’u fetheden muazzam kudretin arkasındaki sır birliktir, beraberliktir ve bir millet olma halidir.Fetih ruhu, bugün tahribine çalışılan milli birlik ve beraberliğimizin devamında hepimiz için vazgeçilmez ilham kaynağı olmalıdır. Gaflet içindeki mihraklarca milli hassasiyetlerimizin kırılgan hale geldiği günümüzde, bu tarihi mirastan çıkaracağımız en önemli ders budur.
İnancımız ve ümidimiz odur ki, 559 yıl önceki fetih ruhu, nesillerimizde tekrar doğacak; başta İstanbul olmak üzere vatanımızın bütün kentleri hak ettikleri refaha, huzura ve imara kavuşacaktır.

Bu toprakları vatan yapan aziz ecdadımızdan devraldığımız mirasın, omuzlarımıza yüklediği görev elbette ağırdır. Ancak bu kutlu vazifeyi yerine getirmek için ihtiyacımız olan cesaret ve ilham şanlı tarihimizde fazlasıyla mevcuttur.
Bilge Kağan’dan, Alparslan’a, Osman Gazi’den Fatih’e, Kanuni’den Atatürk’e kadar bağını ve ülküsünü kopmadan gelen muhteşem nesillerin kılavuzluğu büyük Türk milletini tarihte olduğu gibi yine hak ettiği yere mutlaka yükseltecektir.

Anadolu'nun fethinden başlayarak, İstanbul'un fethine ulaşan; bayraklaşan vatan sevgisini burçlara diken Ulubatlı Hasan'ları, Akşemseddin’leri ve Fatihleri yetiştiren büyük Türk milleti ile iftihar ediyoruz.

Bu muhteşem kenti bir Türk toprağı haline getirerek, tarihe damgasını vurmuş olan Fatih Sultan Mehmet Han’a, fetihte yer alan ecdadımıza ve bütün şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.