CEMALETTİN ŞİMŞEK’ İN  19 MAYIS MESAJI

CEMALETTİN ŞİMŞEK’ İN 19 MAYIS MESAJI

MHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ CEMALETTİN ŞİMŞEK’ İN 19 MAYIS MESAJI

A+A-

 

MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, 93 yıl önce, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün zamanlama itibariyle muazzam bir hamlesi olan Samsun’a çıkışının, Türk milletinin bağımsızlığına musallat olan emperyalist mihraklara asla teslim olunmayacağının tam bir irade beyanı olduğunu belirtti.

Samsun’dan vatanın her köşesine verilen sesin, Havza’da gürlediğini, Amasya’dan yayıldığını, Erzurum’da karara vardığını, Sivas’ta bağımsızlığın ne pahasına olursa olsun gerçekleşeceğini ortaya koyduğunu belirten Şimşek, asırlarca Türk milletini Anadolu’dan kovmanın hesabını yapanların ellerine geçen fırsatı ganimete çevirmenin telaşıyla ilerledikçe, aziz milletin milli heyecan ve azimle aşılmaz sur, yıkılmaz kale ve bükülmez bilek olduğunu bildirdi.

Milletvekili Şimşek Mesajında; “Geleceğimizin güvencesi sevgili gençlerimizin, dünün hadiselerini iyi öğrenerek, onlardan sonuçlar çıkarmaları çok önemlidir.

Millet olarak nereden gelip nereye gittiğimiz konusunda kafalardaki berraklık, kökeni geçmişe dayanan sorunlar karşısındaki milli tutum, ‘geleceğin Türkiye’sine ben nasıl katkı sağlarım’ kaygısı ve ecdadımızın hürmetle yâd edilmesi gençlerimizin başlıca sorumlulukları arasındadır.

Bunun yanı sıra, yarının yetişkinleri olan gençlerimize; mutlu, huzurlu ve donanımlı olmaları için her türlü desteğin verilmesi, iyi yetişmeleri konusunda önlerine çıkan sorunların giderilmesi hepimizin görevi olmalıdır.

19 Mayıs 1919’un bu çok özel yıldönümünde, aziz milletimizin ve değerli gençlerimizin bayramını içtenlikle kutluyorum.

Samsun’dan başlattıkları kurtuluş mücadelesiyle, bizlere kutsal bir vatan emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli kahramanlara Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını şükran ve minnetle anıyorum." dedi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.