Çarşamba da Dev Spor Yatırımları

Çarşamba da Dev Spor Yatırımları

2012 VE 2013 YILLARINDA YAPILACAK OLAN SPOR TESİSLERİYLE, İLÇEMİZ TARİHİNİN EN BÜYÜK SPOR YATIRIMLARINA KAVUŞACAK

A+A-

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, "2012 ve 2013 yıllarında yapılacak olan spor tesisleriyle, ilçemiz tarihinin en büyük spor yatırımlarına kavuşacak" dedi.
1950'li yıllarda yapılan mevcut stadyum ve spor salonundan başka bir spor tesisi bulunmayan ilçenin yıllarca spor yatırımlarından mahrum bırakıldığını kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, "Su sporları ve bireysel spor salonu tamamladık, inşası devam eden yeni şehir stadyumu ve yanında kurulacak olan yeni spor salonu ile yüzme havuzu, spor toto futbol sahası çalışmaları ve gençlik merkezi projesi çalışmaları ilçemizi bölgenin spor merkezi haline getirecek. 50-60 yıldır yapılamayan spor yatırımları Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Belediyemiz işbirliği ile bir-iki yıl gibi çok kısa bir sürede ilçemize kazandırılacak. Şahsım ve hemşehrilerim adına bakanımız Sayın Suat Kılıç'a çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

GENÇLİK MERKEZİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
Çarşamba'ya modern gençlik merkezi kurulacağını açıklayan Belediye Başkanı Dündar, Adapark içerisinde yaklaşık 10 dönüm alanda gençlik merkezi yapımı için çalışmaların başlatıldığını kaydetti. Başkan Dündar, "Merkez içerisinde spor salonu, çok amaçlı salon, kütüphane, etüt ve eğitim salonları, derslikler, kafeterya ve gençlerin sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri birçok alan yer alacak. Proje çalışmaları başlayan merkez, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılıyor. İlçemizin önemli bir kesimini oluşturan gençlerimiz için projeleri hayata geçirmeyi bir görev biliyor ve önemli bir hizmet sayıyoruz" şeklinde konuştu.

STADYUM YANINA SPOR SALONU VE YÜZME HAVUZU
Ayvacık Yolu üzerinde yapımına devam ettikleri Yeni Şehir Stadyumu inşaatında önemli mesafe aldıklarını kaydeden Belediye Başkanı Dündar, şöyle devam etti: "Belediyemiz Kentsel Tasarım Çalışmaları Alanı içerisinde bulunan Yeşilırmak Şehir Stadyumunu Ayvacık olu üzerine taşıyoruz. Projesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan onaylı, yeni şehir stadyumunu Çarşamba Belediyesi olarak biz yapıyoruz. 40 dönüm alan üzerine 5 bin kişi kapalı tribün kapasiteli yeni stadyumda, 9 kulvarlı atletizm pisti, tam donanımlı sporcu odaları, spor salonları, kafeteryalar yer alıyor."
Yeni stadyum yanında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından spor salonu ve yüzme havuzu yapılacağının müjdesini veren Başkan Dündar, "İlçemize 2 bin kişilik spor salonu yapımı Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2012 yatırım programına alındı. Planlanan yüzme havuzu ile birlikte belediyemiz mülkiyetindeki 15 dönüm alanı gerekli uygulamalarla inşaata hazır hale getirdik. İlçemize hayırlı olsun" açıklamasında bulundu.

SPOR TOTO SAHASINDA SONA GELİNDİ
Çarşamba Belediyesi Adapark Spor Kompleksi Futbol Sahası tadilat çalışmalarında sona gelindiğini ifade eden Başkan Dündar, sözlerini şöyle tamamladı: "Adapark Spor Kompleksi'nde sentetik yüzeyli çim saha, aydınlatma, seyirci tribünleri ile diğer eksiklerin giderilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan isim hakkı karşılığı aldığımız ödenek ile yapılan tadilat çalışmalarında sona yaklaştık."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.