BAŞKAN ŞAHİN’E % 60,5 DESTEK

BAŞKAN ŞAHİN’E % 60,5 DESTEK

BAŞKAN ŞAHİN’E % 60,5 DESTEK, BAŞKAN ŞAHİN’DEN TEŞEKKÜR

A+A-

 

Ulusal araştırma kuruluşu Andy-ar Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin Yerel Yönetimler Performans Araştırması'nın sonuçları açıklandı. Kuruluşun, tamamen tüm kurumlardan bağımsız olarak yaptığı bu çalışma Türkiye’nin 16 Büyükşehir – 15 İl ve ilçe belediye başkanlarının performansına yönelik halkın düşüncelerini tespit etmek adına gerçekleştirilmiştir.

Araştırma, Kantitatif araştırma tekniklerinden "Yüz yüze görüşme yöntemi" kullanılarak uygulanmıştır. 31 ilde toplam 386 noktada gerçekleştirilen araştırmanın yüzde 25’i, kır özelliği taşımakta olan ilçe ve köy merkezlerinde yapılmıştır. Yapılan araştırmada Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’i başarılı ve kısmen başarılı bulanların oy oranı % 60,5 oldu.

Bafralı hemşerilerimizin yüz yüze yapılan ankete Başarılı ve kısmen başarılı buluyorum diyerek % 60,5 oranında oy veren vatandaşlarımızın Bafra belediye Başkanımız Zihni Şahin için verdikleri cevaplar şu şekilde:

Başarılı Buluyorum : % 42,6

Kısmen başarılı buluyorum : % 17,9

Başarısız buluyorum : % 39,5

Yapılan anket de Samsun’un 17 ilçesi arasında başarı sıralamasında Bafra Belediye Başkanımız Zihni Şahin % 42,6 oy oranı ile 5. olurken, başarılı ve kısmen başarılı oy toplamında ise Bafra belediye Başkanımız Zihni Şahin 60,5 oy oranı ile 4.oldu. Yapılan anket de İlk dört sırada Belediye Başkanlığında ikinci dönemleri olan Belediye başkanlarımız yer aldı.

İlk Beş Sıralaması Şu şekilde oluştu:

İlçe                                              % Oran

-------------------------------          -----------------------

Çarşamba                         

Başarılı/Kısmen Başarılı :        49,2/12,3 = 61,5

Başarısız                             :       38,5

 

Canik

Başarılı /Kısmen Başarılı :         47,7/ 13,1 60.8

Başarısız                              :       39.2

 

Tekkeköy

Başarılı                                 :       47,1/12,3 = %59,4

Başarısız                               :       40,6

 

 

Atakum

Başarılı/kısmen Başarılı    :         45/ 17,9 = 62,9

Başarısız                         :        37,1

 

Bafra

Başarılı/Kısmen Başarılı    :         42,6/17,9 = 60,5

Başarısız                               :         39,5

Bafra belediye başkanı Zihni şahin anket sonuçlarıyla ilgili şunları söyledi:” Öncelikle kadirşinas hemşerilerime sonsuz teşekkür ediyorum. % 42’lik bir oy oranıyla belediye Başkanı seçilmiştim. Şu an % 60,5 gibi oldukça yüksek bir destek aldığımız ortaya çıkmıştır. % 39,5’luk bir oranda olan hemşerilerimin de desteğini almak için tüm gücümüzle çalışmalarımız devam edecektir. Birinci dönemimizin 3.yılında halkımızdan gelen böyle güçlü bir destek bizleri memnun etmiştir. Bütün hemşerilerimizin bildiği gibi Bafra Belediyesi Hazineye ve kurumlara borcu olan Türkiye’nin en çok borçlu ilk on belediyesi arasında bulunmaktadır. Buna rağmen hükümetimizin de destekleriyle mali disiplin ve stratejik planımız ile çok önemli hizmetler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

 

Şu ana kadar;

-        Otoparklı Kapalı Modern Pazar

-        Asfalt Şantiyesi ve plenti

-        Ters Osmasis ileri teknoloji İçme suyu arıtma tesisi

-        Bafra girişi peyzaj düzenlemesi

-        Yer altı oto parklı Kent Meydanı

-        Hali Hazır çalışmaları

-        Kısa adı olan AKOS olan Akıllı kent otomasyon sistemleri ve e belediye uygulaması

-        Mezarlık Önü 100 araçlık Oto park

-        2 Tarihi yapımızın restorasyonu

-        Adnan Menderes Parkımızın yılın 365 günü hizmet verecek hale getirilmesi resterasyonu, proje ve hizmetlerimizi tamamladık.

Bütün Bunların yanında yeni aldığımız 3 silindir ve asfalt serme finişeri ile 35 yeni iş makinesi ve araç alarak iş makinesi ve araç filomuzu % 50 artırdık. Alt yapı çalışmalarında 14.000 metre kanalizasyon, 7610 Metre yağmur suyu deşarj hattı,  400 adet menfez, 990 adet kanalizasyon şebekesi evsel bağlantısı yaptık. Eski kanalizasyon şebekemizin 286.km.ni temizleyerek yağmur suyu deşarj hattına çevirdik.  İki etaplı biri 3.100 metre diğeri 1.850 metre toplam 4.950 metre olan ve 1.200, 1.000, 800 ve 600 mm. Çapında betonarme petekleri döşediğimiz ve ihale etsek 8.000.000 (8 trilyon) ihale bedeli olacak olan yağmur suyu deşarj hatları çalışmasını kendi imkânlarımız ile yapıyoruz. Buradaki büyük tasarruf aldığımız iş makinelerimiz, mühendislerimiz ve personelimiz sayesinde gerçekleşmektedir. Bu çalışmamıza ve hizmetlerimize önemli bir şekilde yer veren ve örnek gösteren basınımıza da teşekkür ediyorum. Ayrıca 30.000 metrekare kaldırım, 130.000 metrekare satıh kaplama ve 30.000 ton sıcak asfalt ve yama yaptık. Her şeyimizi hazırladık bu yaz 25.km. çıvarında sıcak asfaltlama yapacağız.  Bununla birlikte çocuk oyun gruplarımızı da sürekli yeniledik ve zeminlerini kauçuk yapıyoruz.

Reklamdan uzak sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ederek, ihtiyacı sahibi insanlarımızı destekledik. Yardımlarına koştuk. Maddi ve ayni yardımlar yaptık. Eğitimlerine destek olduk. 400 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Ramazan ayında her yıl 2.000 kişiye iftar ve sahur yemeği verdik. Şu anda evinde yemek yapamayacak durumda olmayan 200 ailemizin bizzat evlerine aşevi aracımızla yemek yardımı yapıyoruz. Sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklere sürekli destek oluyoruz, ilçemizin potansiyellerinin tanıtımına katkı veriyoruz. Ziyaretler, açılışlar, kermesler, toplantılar, önemli gün ve hafta etkinliklerinde, halk günlerinde, insanlarımızın iyi ve kötü günlerinde halkımızla devamlı beraber oluyorum.

Şu anda Karadeniz’in en büyük canlı hayvan pazarı ile kendi bordur ve kilitli parke taşımızı üreteceğimiz tesislerimizin inşaatları devam ediyor. Bu iki tesisimizde en geç Temmuz ayı sonunda hizmete girecektir. Doğal Gaz çalışmalarımız ise bütün hızıyla devam ediyor. Yılsonunda biten yerlerde Bafra’mız doğalgaz kullanmaya başlayacaktır. 

Belediyemizin iller Bankası düzeyinde itibarını artırdığımız için göreve geldiğimiz günden bugüne kadar başta içme suyu arıtma tesisimiz olmak üzere bazı projelerimizde kredi kullandık. Bu kredilerin geri ödemelerine bile başladık. Bunun yanı sıra 14.000.000.TL (14 trilyon) eski borç ödedik. Belediyemizin önünü açtık.

 

143.000 metrekarelik bir alanı spor alanı ilan ettik. Orada gençlik ve spor Bakanlığımız tarafından 2.000 kişilik ve 11 adet salonu olan modern bir kapalı salon yapılıyor. 2013 programında ise bakanımız söz verdi, yeni bir stat ve kapalı yüzme havuzu yapılacak. Merhum Alparslan Türkeş Bey’in adının olduğu parkımızın yanında ki alanla ilgili düzenlemeleri meclisimizde yaptık. Orada da yine Gençlik ve spor Bakanlığımız tarafından gençlik merkezi yapılacak Alparslan Türkeş Parkını da Belediye olarak yılın 365 günü hizmet verecek şekilde projelendirip restore edeceğiz.

Yeni Sebze hali ve oto gar çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu iki yapıyı şehir dışına taşıyoruz. Daha modern ve kapsamlı bir şekilde yeniden yapacağız.  Sokak hayvanları barınağımızda ise ihale aşamasına geldik. Benim olmazsa olmaz projem ise Sedde projesidir. Bafra’ya bu projeyi ALLAH’IN izniyle kazandıracağım. Katık atık bertaraf tesisi, Kültür merkezi, Çocuk trafik eğitim Parkı diğer hayata geçirmek istediğim önemli projelerimizdir. Bafra’mızın giriş yerlerini ise ışıl ışıl modern Bafra hedefimize uygun hale getireceğiz.

Bütün bu çalışmalarımız sırasında ilçemize her türlü katkı ve desteği veren gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’a milletvekillerimiz Ahmet yeni, eski bakanımız Mustafa Demir, Cemal Yılmaz Demir, Prof.Dr. Tülay Bakır ve Çağatay Kılıç’a çok teşekkür ediyorum. Bafra olarak biz büyük bir aileyiz anlayışı ile İl, ilçe teşkilatlarıma, yönetim kurulu üyelerimize, belediye ve il genel meclis üyelerimize, mülki idare kademelerimize, belediyemizde görev yapan amir, memur ve işçilerimize sivil toplum örgütlerimize, muhtarlarımıza ve azalarımıza bizlere her zaman güç veren saygıdeğer halkımıza, çalışmalarımıza yer veren samsun ve Bafra basınımızın tüm temsilcilerine, çalışanlarına  sevgi, saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Referandum sonuçlarını sadece %0,4 hata payı ve genel seçimleri de neredeyse tam olarak bilen güvenilir bir kuruluşun yaptığı böyle bir ankette halkımızın teveccühü yaptıklarımıza takdir, yapacaklarımıza da bir güven demektir. Ben halkımızın verdiği emaneti en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğim. Halkımızın sağduyusuna her zaman güven duymak gerekir. Vatandaşlarımız çalışan, gayret eden, iyi niyetli olan ve kendinse hizmet etmeyi şiar edinmiş olanları her zaman bağrına basmıştır.  Saygıdeğer hemşerilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. “ dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.