BAŞKAN ŞAHİN: HER ŞEHİDİMİZ YÜREGİMİZE DÜŞEN ATEŞTİR

BAŞKAN ŞAHİN: HER ŞEHİDİMİZ YÜREGİMİZE DÜŞEN ATEŞTİR

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin Belediyenin Mart 2018 Olağan aylık meclis toplantısı açılış konuşmasında Afrin şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz rahmet ve şükranla andı.

A+A-

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı konuşma ve açıklamasında şunları söyledi: “ Haçlı zihniyeti ve seferleri Türk milleti ve İslam dünyasına karşı devam etmektedir.  Emperyalizmin saldırıları siyasi, ekonomik, terör ve işgal olarak kendini göstermektedir. Tüm bu saldırılar zulüm, gözyaşı, çocuk ölümleri, göçler, işkenceler ve savaşlar olarak kendini göstermektedir. Bunlar utanç vericidir. Bu utanç başta Amerika olmak üzere İsrail, İngiltere ve batı dünyasınındır.  Türkiye Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile bu zulme karşı dimdik ayakta durmakta. Mazlumların ve mağdurların yanında olmaktadır.  Yapılanları ve niyeti çok iyi olarak bilmekteyiz.  Milletimiz bir ve beraberdir. Kenetlenmiştir. Haksızlıklara, zulümlere, işkencelere, işgallere ve gözyaşlarına karşı çıkmaktadır. Ülkemizi ve milletimizi bölmek ve bekamızı yok etmek isteyenleri tanıyor ve biliyoruz. Bunları haçlı seferlerinde, Çanakkale’de, Sakarya’da, 15 Temmuz’da gördük ve ezdik.  Şimdi Afrin’de eziyoruz. Kahraman Mehmetçiklerimiz hayatlarını feda ederek milletimizin ve devletimizin birlik ve beraberliği için mücadele etmektedir. Dünden bugüne bu mücadelede şehit düşen Mehmetçiklerimizi, polislerimizi, öğretmenlerimizi, vatandaşlarımızı, tüm güvenlik görevlilerimizi ve muhtarlarımızı bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize şifalar diliyor, saygıyla selamlamıyorum. Şehit ailelerimize ve aziz milletimize baş sağlığı diliyorum. Her şehidimiz yüreğimize düşen bir ateştir. Vatanımızın sahibi Şehitlerimizi asla unutmayacağız. 

 

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ KARARLIĞIMIZI HER ZAMAN ORTAYA KOYMAKTADIR

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarına şöyle devam etti: “ Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada “Şimdi sıra bölücü örgütün Suriye terör koridoru oluşturma projesini tamamen çökertmeye gelmiştir. Fırat Kalkanı Harekâtıyla attığımız adımı, Afrin ve Münbiç'te devam ettirerek, ardından da tüm sınır boylarını güvene ve huzura kavuşturarak, bu süreci inşallah tamamlayacağız” Demiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız kararlılığımızı bu şekilde her zaman ortaya koymaktadır. Milletimiz ve bizler yerli ve milli duruşla birlikte ülkemizi ve bizi bölmek ve ayrıştırmak isteyenlere bu hedeflerine ulaşamayacaklarını göstereceğiz. Çünkü bizler 7 Ağustos ruhunu yaşamakta kararlıyız, yaşamaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da her zaman ifade ettiği gibi: Türkiye'nin son yıllarda yaşadığı hadiselerin amacı artık hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde ortaya çıkmıştır. Milletimizi parçalamak ve ülkemizi bölmek isteyenlere karşı, adeta yeni bir istiklal savaşı veriyoruz. Bu savaşın cepheleri çok geniştir. Terör örgütlerinden ekonomiye kadar her araç bu savaşta kullanılmaktadır. Artık kendi imkânlarımızla, silahlarımızla artık Kandil'de varız, artık Gabar'da varız, artık Tendürek'te varız, artık Bestler-Dereler'de varız; varız da varız, her yerde varız. Var olmaya devam edeceğiz” dedi.

bafra-belediye-meclisi--(4).jpgbafra-belediye-meclisi--(3).jpgbafra-belediye-meclisi--(2).jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.