Barboros Turna ; MHP İYİ Partiye Destek Verdi Haberleri Gerçeği Yansıtmıyor

MHP İlçe Başkanı Barbaros Turna; Şubat Ayı Bafra Belediye Meclis toplantısında iYi Parti ve MHP Teklif vermiş verilen tekliflerin üçü aynı anda oylanmıştır. MHP Meclis Üyeleri kendi tekliflerine el kaldırmıştır" dedi.

A+A-

Turna bafra55.net muhabirine yaptığı açıklama da şu ifadelere yer verdi, "07.02.2020 Tarihinde Yapılan Belediye Meclis Toplantısı sonucunda ortaya çıkan kaos açıklamaları ve özellikle Milliyetçi Hareket Partisi ve Mensupları ile ilgili üzerinden siyasi rant beklentisi olanların ortaya çıkması tarafımızca neye hizmet edildiği düşündürücü olmakla beraber bazı şeylerin de farkındayız dedi.

Öncelikle Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden kimse siyasi bir kazanç peşine koşmaktan ziyade kendileri proje üretip Bafra’ya faydalı olma üzerine çalışmalar yapsalar daha faydalı olacaktır diyen Başkan Turna şu şekilde devam etti,
Gelelim parkın adının verilmesi konusuna, MHP olarak Ocak ayında yani 1 ay önceki Meclis Toplantısında Şehidimiz Tolga Pehliva’ın adının koyulması ile ilgili soru teklifimizi verdik ve bu teklif şu an Bafra Belediyesinin gerekli birimlerin de incelemeleri yapılmaktadır.

07.02.2020 tarihli Toplantıda Meclis Üyemiz Hakan Aytünür tarafından verilen “Türkiye'de katı atık pazarı her geçen gün büyümekte olup pazarın Türkiye'de ki ekonomik değeri 5,5 milyar Euro’dur. Belediye olarak hurda alım marketi kurup bir an önce pazara girilmesi konusu ile ilgili soru önergesi ile beraber geçen ayki toplantıda da İshaklı Mahallesi Musa Cevher Dudayev Bulvarı üzerinde yapımı devam eden parka Şehidimiz Tolga Pehlivan’ın adının verilmesi ile ilgili soru teklifi verdiğimizi bilmelerine rağmen şehidimize saygısızlık olacağını düşünmeden iyi partili meclis üyelerinin bu parka Ozan Arif Şirin’in adının verilmesi yönünde soru teklifi verilmiştir.

İki soru teklifi de Meclis’de toplantı gündemine alınması yönünde oylama yapılmış ve MHP’li Meclis Üyelerimizde kendi teklifimizin gündeme alınması yönünde doğal olarak EVET oyu kullanmış fakat bu Basın’da sadece Parka verilmesi istenilen iyi partinin soru teklifine evet oyu kullanılmış şeklinde yansıtılmıştır.


MHP İlçe Başkanı Barbarıs Turna Son Olarak, " Milliyetçi Hareket Partisi Bafra İlçe Başkanlığı olarak Şehidimiz Tolga Pehlivan’ın adı geçen parka verilmesi ile ilgili Ocak ayında vermiş olduğu soru önergesinin Samsun Büyükşehir Belediyesine görüşülmeye gitmesi durumunda tıpkı Merhum doktorumuz Sayın Raif Çaylı’nın adının yaşadığı Sokağa verilmesi konusunda nasıl takip ettiysek  bu soru önergemizi de takip edeceğimizi bütün kamuoyu olarak bilinmesini istiyoruz.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum