BAFRA’YA ASFALT YAMA ROBOTU

BAFRA’YA ASFALT YAMA ROBOTU

Bafra Belediyesi İş makinesi ve araç filosunu büyütmeye devam ediyor.

A+A-

Bafra Belediyesi Zihni Şahin’in başkanlığı döneminde, 10.Nisan 2009 tarihinden, Bugüne kadar Greyder, Dorse kamyon, kepçe, süpürge aracı,  Vakumlu çöp kamyonları, itfaiye aracı, kurtarma ve hizmet araçları, kamyonet olmak üzere 29 yeni aracı filosuna katarak iş makinesi ve araç filosunu % 50 artırmıştı.  Son olarak asfalt bakım ve yama robotu da belediye araç filosuna dahil edildi. Bu yeni araçla alınan araç sayısı 30 oldu.

 

Yeni alınan araçla asfalt yolların tamir ve bakımı yapılacak. Belediye Başkanı Zihni Şahin döneminde kurulan Bafra Belediyesine ait Asfalt Şantiyesi ve plenti tesislerinde üretilen sıcak asfaltlar, ısıtma sistemlerine sahip bu araçla asfaltların yama ve bakımlarını yapacak. 12 ton sıcak asfalt taşımalı araç Emilisyon püskürtülerek ve komparasörleriyle de sıkıştırmaları sağlanarak çalışıyor. Asfalt yama robotu, Bafra Belediyesi Asfalt şantiyesi ve plenti tesislerinde üretilen sıcak asfaltları soğuma problemi hiç yaşamadan ve aralıksız olarak kullanacak. Asfalt yama robotu Devlet Malzeme Ofisinden 283.000.TL karşılığında satın alındı.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin şunları söyledi: “ Daha önceki açıklamalarımda da araç kiralamaya son verdiğimizi ve belediyemizin iş makinesi ve araçlarının önemli bir bölümünün ekonomik ömürlerini tamamladığını ifade etmiştim. Bu durum hizmet standardını düşürüyor, bakım ve onarım giderlerini de yükseltiyordu. Bunun önüne geçmemiz gerekiyordu. Araç kiralamaya, bakım ve onarımlarına verdiğimiz parayla belediyemizin yani insanımızın olan araçlar aldık. Bildiğiniz gibi ilçemizde 370 km yol bulunuyor ve şu anda doğal gaz şehir içi dağıtım şebekeleri döşeniyor. Biz bütün bunları daha önceden düşünerek önce Asfalt şantiyesi ve plenti tesislerimizi kurduk. Şimdide Asfalt yama robotu aldık. Hem zamanı iyi kullanacağız az zamanda çok iş yapacağız hem de hizmet kalitemizi artıracağız. Aldığımız her araç son teknolojilere sahiptir. Bu aracımızda Bafra’mıza ve insanımıza hayırlı olsun. “Dedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.