Bafralı Öğretmen ve Öğrencilerden Samsunspora Ziyaret

Bafralı Öğretmen ve Öğrencilerden Samsunspor'a Ziyaret

Samsun'un Bafra ilçesinden gelen bir grup öğretmen ve öğrenci Samsunspor'u ziyaret etti.

A+A-

Samsun'un Bafra ilçesinden gelen bir grup öğretmen ve öğrenci Samsunspor'u ziyaret etti. 

Avrupa Birliği projelerinde Samsunbölgesinin öncü okullarından BafraŞehit Erkut Yılmaz Ticaret Meslek Lisesi ve Bafra Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri yürüttükleri "Europe Without Prejudices" ve "Blue Sky Green Leaf" adlı projeleri kapsamında önemli bir yer tutan karşılıklı hoşgörü, önyargısız bir Avrupa ve sevgi çerçevesinde Samsunspor'un başarılı Yunanlı golcüsü Theofanis Gekas'ı ziyaret ettiler. 

Ziyarete Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Sadık Dankaz, Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu Müdür 

Yardımcıları Tugay Kökkülünk, Yunus Sayım, AB projeleri Genel Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Olcay Parlak, Matematik Öğretmeni Zülbiye Semiz,Türkçe Öğretmeni İsmet Keskinsoy, Sınıf 

Öğretmeni Muhammet Acer ve öğrenciler katıldı. 

Batıpark'ta bulunan Samsunspor Nuri Asan Tesisleri'nde gerçekleştirilen görüşme öncesi Samsunspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal ve kaleci antrenörü Yunus Şenocak tarafından, ziyarete gelen öğrenci ve öğretmenler soğuk havaya rağmen sıcak bir şekilde karşıladı. Daha sonra Yunanlı golcü futbolcu Theofanis Gekas'ın katılımı ile Samsunspor Yönetim Kurulu salonunda bir araya gelen konuklar, burada Ticaret Lisesi İngilizce Öğretmeni Proje Koordinatörü Olcay Parlak ve Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Tugay Kökkülünk tarafından projenin temel amaçları anlatıldı. Projenin farklı kültürlere sahip insanların birbirlerine karşı nasıl hoşgörü, sevgi ve barış içerisinde yaklaşabileceklerini göstermek olduğunu, bu tarz çalışmaların gelecek nesiller ve geleceğin teminatı olan çocukların spor vasıtasıyla da göstermeye çalıştıklarını ifade ettiler. Samsunspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal ve yıldız futbolcu Theofanis Gekas'la hatıra fotoğrafı çektiren konuklar daha sonra tesislerden ayrıldı. 

Proje kapsamında Bafra Şehit Erkut Yılmaz Ticaret Meslek Lisesi 4. proje toplantısını AlmanyaEstonya vePolonya okullarının da katılımı ile birlikte 17 Mart - 24 Mart 2012 tarihleri arasında, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu ise 2. proje toplantılarını 29 Nisan-4 Mayıs 2012 tarihleri arasında Bulgaristan vePolonya okullarının katılımı ile birlikte Yunanistan'ın Atina şehrinde gerçekleştirecek.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.