Bafralı Dilek Livaneli, Yaşam Boyu Başarı Ödülüne Aday Gösterildi

Bafralı Dilek Livaneli, Yaşam Boyu Başarı Ödülüne Aday Gösterildi

2014 yılında dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına seçilen Türk öğretmen Dilek Livaneli, She Inspires Foundation tarafından düzenlenen ‘She Inspires Awards 2024’ yarışmasında Yaşam Boyu Başarı ödülüne aday gösterildi.

A+A-

2014 yılında dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına seçilen Türk öğretmen Dilek Livaneli, She Inspires Foundation tarafından düzenlenen ‘She Inspires Awards 2024’ yarışmasında Yaşam Boyu Başarı ödülüne aday gösterildi.

She Inspires Awards 2024

‘She Inspires Awards 2024’te ödüller, 21 Kasım 2024'te İngiltere'de düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Onuncu kez düzenlenecek olan bu ödül törenine sanat, siyaset ve ekonomi alanlarında birçok önemli isim katılacak.

Dilek Livaneli'nin Mutluluğu

Haberi aldığında çok mutlu olduğunu ve onur duyduğunu belirten Livaneli, "Günümüzde güzel haberlere, umut veren hikâyelere ihtiyacımız var. Bu başarımı ülkem başta olmak üzere tüm dünya kadınlarına armağan ediyorum. Her kadının kendi yaşamının kahramanı olduğuna inanıyorum. Herkesin ilkel ve imkânsız dediği bir ortamda bir ışık saçmak, bir değişim dönüşüm süreci başlatmak için kolları sıvamıştım. Hayallerimin peşinden koştum. Köy okulu öğretmenliğinden küresel öğretmenliğe uzanan hikâyemin dünya ölçeğinde ilham verici olması büyük bir gurur. Uluslararası sahnelerde ülkemi bir Türk kadını olarak temsil etmeye tüm gayretimle devam edeceğim." dedi.

Dilek Livaneli'nin Başarılarla Dolu Kariyeri

Dilek Livaneli, öğretmenliğe köy okullarında okulun hem müdürü, hem öğretmeni, hem de hizmetlisi olarak başladı. 2012'de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 'Yılın Öğretmeni' seçildi. 'Çizgi Ötesi Öğretmen' olarak EbaTV için çekilen 15 dakikalık kısa filmi, en çok izlenen öğretmen hikâyesi oldu. Varkey Gems Vakfı Küresel Öğretmen Komitesi tarafından yarışmaya katılan 127 ülke ve binlerce öğretmen arasından 'Dünyanın En İyi 50 Öğretmeni' arasına seçilen Livaneli, 'Bir Dilek Yetmez' projesi ile UNESCO Ödülleri’ne aday gösterildi.

Uluslararası Başarılar ve Gönüllü Çalışmalar

Dilek Livaneli, eğitim elçisi seçilip İngiltere’den eğitim bursu kazandı ve yüksek lisansını tamamladı. 8 Mart 2019 Dünya Kadınlar Günü’nde Avrupa Parlamentosu’nun oy birliği ile seçtiği Avrupa Uluslararası Lider Kadın Ödülü'nü kazandı. Avrupa'da yaşayan Türk çocuklarına yönelik bir Türkçe Ana Dil Eğitim Programı geliştirdi ve International School of London'da öğretmenlik mesleğine devam etti. Son 6 yılda 25 üniversitede 20 bine yakın öğretmen adayına gönüllü olarak motivasyon seminerleri verdi. Hayatı devlet kanalı TRT tarafından belgesel olarak çekildi ve hikâyesini 'Bir Dilek Yetmez' adlı kitabında kaleme aldı. Kitabı, öğretmenler gününde 12. baskıya giderek çok satanlar listesine girdi.

Dilek Livaneli'nin Bafra'ya Gururu

Bafralı olan Dilek Livaneli, uluslararası başarılarıyla memleketi Bafra'ya da gurur yaşatıyor. Livaneli, başarısını Bafra'da başladığı öğretmenlik kariyerine borçlu olduğunu belirterek, "Bafra'da elde ettiğim deneyimler, beni bugünlere taşıyan en önemli basamaklardı." dedi. Bu başarılar, sadece Türkiye'de değil, dünya genelinde de takdir topluyor ve Bafra'nın adını uluslararası arenada duyuruyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.