Bafra'da papazın evi hizmete girdi

Bafra'da papazın evi hizmete girdi

Bafra İlçesinde Eski Papaz”ın Evi olarak bilinen tarihi bina yepyeni inşası ile hizmete açıldı.

A+A-

Samsun Valiliği, Samsun İl Özel İdaresi ve Bafra Belediye Başkanlığının katkılarıyla yeniden inşa edilen Bafra Musiki Cemiyeti Kültür Evinin ve Fotoğraf Sanatçısı Cemile Çelebi”nin resim sergisinin açılışı kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleşti.Açılışa gelen misafirlere çikolata yerine Bafra”ya ait olan Bafra Kaymaklı Lokumu ikram edildi.Açılış saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat  açılış konuşmasında,”“Bafra Musiki Cemiyetinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra, Eski Papaz”ın Evi olarak bilinen binanın yeniden inşa edilmesinde büyük emekleri geçen Samsun Eski Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil, Eski Bafra Kaymakamı  Ayhan Boyacı, Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ve Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin”e Bafralı Musiki severler adına sonsuz şükranlarını.”“sundu.Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise,”“Eski adı ile ““Papazın Evi”“ olarak bilinen ve metruk olan bina, Eski Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu zamanında Bafra Musiki Cemiyeti”ne kullandırılmak amacıyla Bafra Belediyesine tahsis edilmişti. Eski Valimiz Güzeloğlu, Bafra Musiki Cemiyeti"nin Bafra"daki çalışmalarını takdir ederek Bafra"yı bu konuda ödüllendirmek istemiş ve cemiyet yetkililerinden nasıl yardımcı olabileceğini sormuştu.Bafra Musiki Cemiyeti yöneticileri şimdiki yerlerinin cemiyet çalışmaları için uygun olmadığını ve Bafra"da Özel İdare"ye ait bir bina olduğunu söylemişlerdi. Ondan sonra ise yeni Samsun Valimiz Hüseyin Aksoy”un, Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil, Eski Bafra Kaymakamı Ayhan Boyacı, Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ve Bafra Belediyemizin katkıları ve çabaları ile metruk bina düzenlenerek Bafra Musiki Cemiyeti Kültür Evi olarak hizmete sokuldu.
 


Hayırlı, Uğurlu olsun.”“diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmalardan sonra ise katkılarından dolayı Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin”e Bafra Musiki Cemiyet Başkanı Namık Anarat ve Yönetim Kurulu Üyeleri bir plaket takdiminde bulundu. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise Bafra Musiki Cemiyetinin her etkinliğinde desteğini esirgemeyen Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürü Cengiz Cermen”e plaket sunarak, teşekkür etti.
 


Plaket sunumundan sonra ise açılış kurdelesi kesildi.  Kurdeleyi Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat, Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Kemal Bandır ile Samsun”dan gelen Koro Şefleri birlikte hayırlı olması dileğiyle kestiler.Kalabalık grup daha sonra Bafra Musiki Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ve Bafralı Fotoğraf Sanatçısı Cemile Çelebi”nin resim sergisinin açılışını yaptılar. Bafra Musiki Cemiyeti Kültür Evinin ve Fotoğraf Sanatçısı Cemile Çelebi”nin resim sergisinin açılışına Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Daire Amirleri ile çok sayıda davetli katıldı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.