BAFRA’DA KORUMA KURULU MAYIS AYI TOPLANTISI

BAFRA’DA KORUMA KURULU MAYIS AYI TOPLANTISI

Bafra İlçe Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu başkanlığında, Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü mayıs ayı toplantısı yapıldı.

A+A-

 

Bafra Belediyesi Ali Kale Turistlik Tesisleri’nde Bafra Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğini yaptığı yemekli toplantıda başvurular değerlendirilerek görüşülmek üzere kurula sunuldu. Komisyon gündeminde yer alan maddelerin tek tek görüşülmesinin ardından Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezleri ile Koruma Kurulları Kanunları doğrultusunda iş, iş yeri kurma ve yardım talebinde bulunanların talepleri görüşüldü.

Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan başkanlığında yapılan toplantıya,Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,Bafra T Tipi Kapalı ve Açık Ceza infaz kurumları müdürü Kasım Demiralp,Bafra Ticaret Borsası Başkanı Hayrettin Demircioğlu,Bafra Ticaret Odası Başkanı Recep Durgun,Türk Kızılayı Bafra Şubesi Başkanı Osman Genç,Ziraat Odası Başkanı Sait Karagöl, ve daire müdürleri katıldı. Toplantıda Denetim Serbestlik ve Yardım Şube Müdürü Kenan Kısaçık faaliyetler hakkında bilgi verdi. Kısaçık, eski hükümlülerle ilgili iş konuları kurula sunarak yapılacak çalışmayı anlattı.

Denetimlik Kanunu’nda yapılan değişiklikle 11 Nisan 2012 tarihinde yürürlüğe giren kanunla Bafra Açık İnfaz Kurumu’ndan tahliye olacak 250 eski hükümlünün denetim serbestlik kapsamına alındığı söyleyen Kenan Kısaçık, “Bafra’da bizim müdürlüğümüze başvuran kişi sayısı 51, bunların 27’sini kamu hizmeti tedbirine tabi tuttuk. Şu an kamu kurum ve kuruluşlarında ücretsiz olarak çalışıyorlar. Günde 4 saat çalışma esasına göre çalışıyorlar. Müdürlüğümüze gelen hükümlülerin risk değerlendirmelerini yaptık ve buna göre çalışabilecek kurumları belirledik. 6291 Sayılı Kanun infaz sistemine girdi. Bu kanunla birlikte 6191 Sayılı Kanun’un 105-A Maddesi girdi. Bu madde çok geniş ve kapsamlı bir madde. Biz de bu yeni kanunda ki düzenleme ile birlikte artık daha aktif hale geldik. İnfaz sisteminde kapalı bir yerde tutmaktan daha ziyade belli bir denetim ve gözetim altında kişileri iyileştirmeye çalışma sistemi artık yerleşmiş oldu” dedi

CEZAEVİ MÜDÜRÜNE PASTA

Toplantı bitiminde Bafra T Tipi Kapalı ve Açık Ceza infaz kurumları müdürü Kasım Demiralp’e Türk Kızılayı Bafra Şubesi Başkanı Osman Genç tarafından sürpriz doğum günü pastası ikram edildi. Pastayı görünce şaşkınlığını dile getiren Demiralp, “Gerçekten hiç beklemiyordum Osman beye bu nazik hareketinden ötürü teşekkür ediyorum. ‘dedi Doğum günü pastası Müdür Demiralp tarafından kesilerek katılımcılara  ikram edildi..

dscn9357.jpgdscn9359.jpgdscn9366.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.