Bafra'da Hafızlık,Kur'an-ı Kerim, Ezan Okuma Yarışması

Bafra'da Hafızlık,Kur'an-ı Kerim, Ezan Okuma Yarışması

Bafra'da kelimenin tam anlamıyla bir iman seli, gönül güzelliği ve sevgisi yaşandı.

A+A-


2011- 2012 Öğretim Yılı, Samsun İli ve İlçeleri İmam- Hatip ve Çok Programlı Liselerarası Hafızlık, Kur'an-ı Kerim ve Ezan Okuma Yarışmaları, 17 Mart 2012, Cumartesi günü, Bafra Belediye Kültür Merkezi'nde yapıldı. Adeta nefes kesen ve heyecanla izlenen yarışmalarda okullar tüm yetenek, bilgi ve gayretlerini gösterdiler. Yarışmalarda, Samsun İl Millî Eğitim Müdürü Mustafa Cora, Bafra İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Uzunlar, Samsun İlahiyat Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Yavuz Ünal, Karadağ Diyanet İslam Birliği Başkanı Rıfat Feyziç, Samsun Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Hatipoğlu, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Çetinkaya Belediye Başkanı Hadi Sezer, Samsun Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Acar, Bafra Müftüsü Burhan Keleş, Vezirköprü Müftüsü İdris Çatmakaş, Havza Müftüsü Lütfi Kocatürk, Memur- Sen İl Başkanı Necdet Güneysu, İl  Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ömer Okuyucu ve Melih Erdem, Çarşamba İlçe Millî Eğitim Müdürü İsa Uysal, Bafra İlçe Tarım Müdürü Ahmet Dursun, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler hazır bulundu. Ayrıca Volkan Cezairli ile birlikte 4 kişiden oluşan neyzenler, ney dinletisi,Semâzenler ise sema gösterileri sundular.Yarışma sonrası Samsun İl Millî Eğitim, Bafra İlçe Millî Eğitim, Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Berati Aydın ve diğer konuklar hep birlikte Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret ettiler ve günün tüm yorgunluğu ve stresini okulun yemekhanesinde ikram edilen yemekle giderip bol bol sohbet ettiler. Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri böylesine önemli ve anlamlı bir yarışma etkinliğinden gerçekten de yüzünün akı ve başarıyla çıkarak takdir topladı.

Samsun'daki 11 Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında 2011-2012 öğretim yılı faaliyetleri kapsamında Hafızlık, Kuran-ı Kerim'i yüzünden güzel okuma ve ezanı güzel okuma yarışması Bafra ilçesinde gerçekleştirildi.Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen, yarışmaya, Bafra, Terme, Havza, Çarşamba, İladım,Vezirköprü, Ayvacık,Alaçam, Salıppazarı, Kavak ve Ladik-den yarışmacılar katıldı. 

Bafra Belediyesi Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirilen yarışmada, Hafızlık Samsun il birinciliği yarışmasında, Terme Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Osman Kocal 386 puanla birinci, Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kerem Karış 379 puanla ikinci, Vezirköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Enes Özbakır 361 puanla üçüncü oldu. 

Kuran-ı Kerim'i yüzünden güzel okuma Samsun il birinciliği yarışmasında, Terme Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Abdülhamit Kılıç 755 puanla birinci, Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yakup Özcan 754 puanla ikinci, İlkadım Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Resul Tepe ise 737 puanla üçüncü oldu. 

Ezanı güzel okuma Samsun il birinciliği yarışmasında ise, birinciliği 751 puanla Terme Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sedat Yücel, ikinciliği 734 puanla Havza Anadolu İmam Hatip lisesi öğrencisi Mahmut Akça, üçüncülüğü ise, 730 puanla Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ali Çoban aldı. 

Yarışmada dereceye giren öğrencilere Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ondukuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa Cora tarafından çeşitli ödüler verildi. 

Oktay Zerrin - Bafra

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.