BAFRA’DA EĞİTİM ÇALIŞTAYI

BAFRA’DA EĞİTİM ÇALIŞTAYI

Samsun’un 2019 Eğitim Vizyonu kapsamında “Bafra Eğitim Çalıştayı” düzenlendi.

A+A-

Belediye Kültür Merkezi’ndeki çalıştaya İlçe Kaymakamı Ali Katırcı, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa Cora, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Nas, okul müdürleri ve müdür yardımcıları katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Uzunlar’ın açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa Cora, “Eğitim vizyonuyla ilgili planladıklarımız mevzuatı güzel çalıştırırsak zaten hedefe ulaşmış olacağız. Zaten mevzuat gereği yapacaklarımızı hakkıyla yaparsak vizyona gerek kalmıyor. Bunu yapabilmemiz içinde kendimize hedef koymalıyız. Koyduğumuz hedefi yakalamaya çalışalım. Hedef koyar, koşarsak oluyor. Her zaman söylediğim bir söz var. Ne kadar efor, o kadar başarı. Bu hiç tartışmasız böyledir. Bizim sıkıntımız alışkanlıklar. Alışkanlıklarımızı değiştiremiyoruz. Rahatlığımızı bozamıyoruz. Bunu, kimseyi suçlamak için söylemiyorum. Eğitim sürekli hareket istiyor. Sürekli yenilik istiyor, farklılık istiyor, koşturmak istiyor. Dünya değişiyor, bilim değişiyor, teknoloji değişiyor. İşte ona ayak uydurmamız için bir şeyler yapmamız gerekiyor. Konuşarak ortaya koyduğumuz bir şey değil. Doğanın, hayatın gidişatı bu. Öğretmen olarak zengin ve teknik bilgiye sahip olmamız gerekir. Okullarda çocuklara eğitim verilmesi, yetiştirme kursları açılması, halk eğitimlerde bunlara destekleyici kursların açılması çok önemli” dedi. 

“DAHA YÜZDE 75 YOLUMUZ VAR”
Kaymakam Ali Katırcı ise yaptığı konuşmada, “Ana düşüncemiz Eğitim Vizyonu 2019. Bunun içersinde özellikle valiliğimizin yürüttüğü projelerden en önemlisidir. Kadın Sağlığı Projesi, Engelli Projesi gibi valiliğimizin yürüttüğü birçok proje var. Biz bu projeyi valilik olarak yaklaşık 2 yıldır yürütüyoruz. Bugün geldiğimiz başarı oranı Bafra olarak yüzde 26. 2013 yılında bu projeyi bitirmeyi hedefliyoruz. Dolayısıyla daha yüzde 75 yolumuz var. Bu nokta da ilde valimiz başkanlığında yapılan toplantıda özellikle öğrencilerimizle, velilerimizle, okul aile birlikleriyle okul bazında programlarla bu katılımı en üst düzeye taşımayı amaçlıyoruz. Bunları bugünden yarına hemen yapamayız. Ama iyi bir çalışmayla iyi bir ekiple zamanımızı harcayarak belki 2014’te belki 2015’te Bafra’yı Samsun’un en iyi ilçeleri haline getirebiliriz” şeklinde konuştu. 
Konuşmaların ardından Toplum Sağlığı Merkezi Bafra Sorumlusu Uzm. Dr. Ebru Kaynar Tuncer, Kadın Sağlığı Eğitimi ile ilgili sunum yaptı. Çalıştay, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Proje Sorumlusu Cevat Ergen tarafından 2019 eğitim vizyonunda okulların sorunları ve çözüm önerileri hakkında yaptığı sunum ile son buldu.

20121207aw000849_02.jpg20121207aw000849_03.jpg20121207aw000849_04.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.