BAFRA TÜRK EĞİTİM-SEN İLÇE BAŞKANLIĞINDAN YETKİ AÇIKLAMASI

BAFRA TÜRK EĞİTİM-SEN İLÇE BAŞKANLIĞINDAN YETKİ AÇIKLAMASI

Yasa gereği her yıl yapılan yetkili sendika belirleme çalışmaları sonucu

A+A-

 

18.05.2013 tarihinde İlçe Sendikalı Personel formu Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcisi İbrahim AKEKMEKCİ tarafından imzalandı. İmzalanan protokole göre Bafra’da Türk Eğitim-Sen’in üye sayısı 767’dir. 
 
         Bu sonuca göre gelenek bozulmadı. Bu sene de Bafralı eğitim çalışanları yetki konusunda Türk Eğitim-Sen’i tercih ettiler. Bafra Türk Eğitim-Sen’in yetkiyi alması dolayısıyla başkan İbrahim AKEKMEKCİ yönetim kurulu adına şu açıklamayı yaptı: 
 
     “Eğitim çalışanı arkadaşlarımızın sendikamız Türk Eğitim-Sen’e gösterdikleri bu teveccühe teşekkür ediyorum. Onurlu ve dik duruşlarından dolayı onları kutluyorum. Eğilmediler, bükülmediler; her türlü baskıya, yalana, riyakârlığa rağmen  “Adam gibi sendikacılığın yanındayız” dediler. Siyasi iktidarlara payanda olmak için eğitim çalışanlarını kapı arkalarında satanlara taviz vermediler. Hak mücadelesi yapanlarla kendilerini hak etmedikleri makamlara getirebilmek için üyelerinin sırtına basanları iyi ayıt ettiler.   

        Eğitim çalışanları sendikacılığın ne anlama geldiğini ve nasıl yapılması gerektiğini tercihleriyle bir kez daha net bir biçimde ortaya koymuştur. Bu başarıda en büyük pay, bizimle birlikte gece gündüz demeden koşturan okul temsilcilerimiz ve üyelerimizindir. Onun için diyorum ki, bu başarının tadını doya doya yaşasınlar ve sendikalarıyla gurur duysunlar. Hepsine yönetim kurulum adına tekrar teşekkür ediyorum.
 
      Her türlü baskıya rağmen onurlu duruşuyla eğitim çalışanları Türk Eğitim-Sen’ i Bafra’da yetkili sendika yapmıştır. Türk Eğitim-Sen kurulduğu günden itibaren istikrarını devam ettirmiş, ilkelerinden taviz vermemiştir. Milletine ve ülkesine olan sevdasından vazgeçmemiştir. Şu iktidara veya bu partiye göre politika belirlememiştir, bundan sonra da hakkı tutup kaldırma noktasında çalışmalarına devam edecektir. Türk Eğitim-Sen’liler çok iyi bilmektedirler ki iktidarlar gelip geçicidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bakidir. Hepimiz tarih sürecinde bu ülkeye hizmet etmek, evlatlarımıza güçlü ve müreffeh bir Türkiye bırakmakla mükellefiz.  Baskılara boyun eğmedik. Emek ve hak söz konusu olduğunda önce ülkemiz dedik sonra ekmeğimizin ve alın terimizin mücadelesini verdik.


      Eğitim çalışanı dostlarımız her yıl olduğu gibi bu yıl da bize teveccüh gösterip yetki verdiler. Bu yetkiyle birlikte sorumluluklarımız artmıştır. Bu sorumluluğumuzun yönetim kurulu olarak idrakindeyiz. Her halükârda üyelerimizin ve tüm eğitim çalışanlarımızın yanında olacağız. Korkmadan, yılmadan, ilkeli, onurlu bir şekilde hak ve emek mücadelemize devam edeceğiz. Milli değerlerimiz ve milli birliğimizden asla taviz vermedik, vermeyeceğiz. İlkeli mücadeleci ve bağımsız bir sendikacılık yapmaya devam edeceğiz. Eğitim çalışanı dostlarımız bu konuda rahat olsunlar. Onlar bize desteklerini sürdürdüğü ve yanımızda oldukları sürece hep birlikte etkili ve yetkili sendikanın gücünü Bafra’da göstereceğiz. 
 
      Mücadelemiz kırmadan, bölmeden, yıkmadan, kurumlarla çatışmadan yasal çerçevede olacaktır. Çünkü biz Türkiye’nin sendikasıyız. Türk Eğitim-Sen, sendikacılık alanında kendisini ispat etmiş bir markadır. Davamız ekmek davası sevdamız memleket sevdası, diyoruz. İlkemiz, önce ülkemiz. Bölücülüğe karşı duran sendikayız. Dik ve dürüst duran sendikayız.
 
        Bu başarının üyelerimize, eğitim çalışanlarına, Bafra’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Bu şehrin geleceğine yön verecek olan eğitim çalışanlarına bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor onların her zaman yanında olacağımızı hassaten kamuoyu önünde ifade etmek istiyoruz. Türk Eğitim-Sen ailesi olarak Bafra’mızda açık arayla aldığımız bu yetkinin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasın diliyoruz.”

                       İbrahim AKEKMEKCİ                                                                                                                                                              BAFRA TÜRK EĞİTİM-SEN İLÇE BŞK.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.