Bafra TSO,TUDnun resepsiyonuna katıldı

Bafra TSO,TUD'nun resepsiyonuna katıldı

Samsun Bafra Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Durgun ve beraberindekiler Berlin-Brandenburg Türk-Alman İşadamları Birliği’nin (TDU) düzenlediği yeni yıl resepsiyonuna katıldı.

A+A-

Grand Hotel Esplanade'de düzenlenen yeni yıl resepsiyonunda katılımcıları kapıda karşılayan TDU Başkanı Remzi Kaplan, Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Durgun ve beraberindekilere “Hoş geldiniz, programımıza katılımlarınızdan ve sizlerle tanışmaktan mutluluk duyarız” dedi.
Resepsiyona katılan Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Durgun ve beraberindekiler Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Berlin Eyaleti Çalışma, Uyum ve Kadın Bakanı Dilek Kolat, Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir ve TD-IHK Genel Müdürü Suat Bakır ile tanışarak karşılıklı söyleşi ve istişarelerde bulundular.
TD-IHK Genel Müdürü Suat Bakır, “Bafra’yı çocukluğumda gizli gizli içtiğim Bafra sigarasından tanıyorum” demesi üzerine Bafra TSO Üyesi Hakkı Cüneyt Mus, “İlçemize buyurun gelin ve sizi damak tadımız olan Bafra pidesiyle tanıştıralım, bundan sonra bizi sigara yerine Bafra pidesiyle hatırlarsınız” dedi.
Programın açılış konuşması yapan TDU Başkanı Remzi Kaplan, Almanya'da yaşayan Türklerin artık bu ülkeye ait olduğunu, toplumun eğlencelerini ve acılarını paylaştığını belirterek, Almanya'da 2012 yılının geçen yıla göre ekonomik açıdan daha zorlu bir yıl olmasının beklendiğini, ancak kendisinin bu yıla karamsar bakmadığını söyledi.
Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, kendisinin de daha önce ailesiyle birlikte Almanya'da yaşamış olduğunu hatırlatarak, bu ülkedeki Türk toplumunun ne kadar çeşitli hale geldiğini bu resepsiyonda bir kez daha gördüğünü söyledi.
Berlin Eyaleti Çalışma, Uyum ve Kadın Bakanı Dilek Kolat, Kaplan'ın 2012 yılına olumlu bakmasından memnuniyet duyduğunu, çünkü TDU'nun Türkiye ve Berlin arasında önemli bir köprü oluşturduğunu belirterek, Berlin'de geçen 10 yıl içinde ekonomik alanda önemli gelişmelerin yaşandığını söyledi.
Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir de konuşmasında, Türk işletmelerin Berlin'de ve ülke çapında sağladığı başarılara dikkati çekerek, Türklerin sadece meyve ve sebze satmadığını, emeklerine daha fazla saygı gösterilmesi gerektiğini kaydetti.
TDU'nun yeni yıl resepsiyonuna ayrıca Berlin Eyalet Meclisi üyeleri Özcan Mutlu, TD-IHK Genel Müdürü Suat Bakır, Ülker Radziwill, Hakan Taş, Almanya Türk Toplumu (TGD) Genel Başkanı Kenan Kolat, Berlin Türk Cemaati (TGB) Başkanı Bekir Yılmaz, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD Berlin Başkanı Veli Karakaya, Berlin Eyaleti Uyum Sorumlusu Günter Piening, Elçi Müsteşar İskender Okyay, Berlin Başkonsolosu Mustafa Pulat, Bafra TSO Başkanı Recep Durgun, Bafra TSO üyeleri Hamdi Bekar, Yaşar Köseoğlu, Kamil Al, Nurettin Ceylan, Hakkı Cüneyt Mus ve çok sayıda Türk ve Alman davetli katıldı.
2.20120214114346.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.