Bafra TSO’da Muhasebeciler Bilgilendirildi

Bafra TSO’da Muhasebeciler Bilgilendirildi

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Samsun Meslekte Birlik Derneği ile ortaklaşa Türk Ticaret kanunu ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

A+A-

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda düzenlenen seminere Bafra, Alaçam,19 Mayıs ve Yakakent ilçelerinde hizmet veren Muhasebeciler katıldı.

Samsun Meslekte Birlik Derneği Başkanı Haluk Bülbül yaptığı açılış konuşmasında “Bizlere bu olanağı sağlayan ve desteklerini esirgemeyen Bafra TSO ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum. Meslekte Birlik Derneği mesleki bir sivil toplum örgütü olarak yaklaşık 1 yıldır faaliyette sürdürmektedir. Önümüzdeki günlerde de Kamu gözetim kurumunun Bağımsız denetimle ilgili yapmış olduğu çalışmada Sakarya üniversitesi ile işbirliği içerisinde Bağımsız denetim eğitimleri yapacağız. Bu eğitimlerin sonunda da katılımcılara Bağımsız Denetçi belgesi verilecektir. Konu ile ilgili detaylı bilgilere www.samsunmeslektebirlik.com adlı web sitemizden takip edebilirsiniz” dedi.

Bafra Ticaret Sicil Müdürü Halil Karahan yaptığı sunumunda “Öncelikle katılımınızdan ötürü hepinize teşekkür ediyorum. Yeni Türk Ticaret kanunu uygulanmaya başlamasıyla çevremizde bir bilgi kirliği oluşmuştur. Bizlerde bu kirliliği önlemek ve birlikte hareket etmek üzere bu toplantıyı tertiplemiş bulunmaktayız. Şirketlerin gelecekleri siz Mali Müşavirlerin elinde olduğundan yapacağınız işlemlerde titizlik göstereceğinizin inancını taşıyorum” dedi.

Karahan “Türk Ticaret Kanununun değişmesiyle her şeyin yeniden düzenlendiği, bu yeni düzenlemelerin de sizlerce sıkı takip etmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda size elimizden gelen yardımı da sağlamaya hazırız “

Bafra TSO Genel Sekreteri Suat Lekesiz konuşmasında “Sizler üyelerimizle aramızda köprü görevi görmektesiniz. O yüzden yapacağınız işlemler son derece ehemmiyetlidir. Sizlere iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili Mükelleflerinizi uyarmanızı tavsiye ediyorum. Odamızın bu konularla ilgili zaman zaman tertiplediği seminerlere sizlerin ve mükelleflerinizin katılımı olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bir diğer konu da NACE kodlarıdır. Mükelleflerinizin NACE faaliyet kodları sizin tarafınızdan beyan edildiği için sizlerin bu konuda dikkat etmesi gerekmekte olup, herhangi bir bilgi, yardım ve destek için Odamıza müracaat edebilirsiniz” dedi.

Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Durgun ise “Eski ve Yeni Türk Ticaret Kanunu arasında çok büyük değişikliklerin olduğunu, adeta ticari hayatın yeniden inşa edileceğini görmekteyiz. Bu anlamda sizlere de büyük görevler düşmektedir. Sizler uygulayan değil yenilikleri takip eden olmalısınız. Bu anlamda çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.