Bafra T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan Anlamlı Kan Bağışı

Bafra T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan Anlamlı Kan Bağışı

Bafra T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu çalışanları kan bağışında bulundu.

A+A-

 

Başta Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet TURAN ve Bafra T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Kasım DEMİRALP olmak üzere, tüm çalışanlar kan bağışı kampanyasına büyük ilgi gösterdi.
Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç’in girişimleri sonucu Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan’ın talebi üzerine  Bafra T Tipi Bölge Cezaevinde Kan Bağışı Kampanyası başlatıldı.
İlk olarak Bafra T Tipi Bölge Cezaevinde ise Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan ile Bafra T Tipi Bölge Cezaevi Müdürü Kasım Demiralp ve görevli personel kan bağışında bulundu.

Kan Bağışı hakkında bir açıklama yapan Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan “Başta Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç olmak üzere Kurum Müdürümüz Kasım Demiralp ile kurum çalışanı arkadaşlarının desteklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyor ve bütün Bafralı halkımızın da duyarlı olmasını istiyoruz. Türk Kızılayı’nın yürüttüğü çalışmalara destek olmak ve Bafra Halkına örnek olmak adına bizler de  Bafra T Tipi Bölge Cezaevinde bulunan personel böyle anlamlı ve kutsal bir kampanya için çalışma başlattık. Toplam ilk olarak Bafra T Tipi Bölge Cezaevinde bulunan tüm personelimiz kan bağışında bulundu. Kampanyaya katkısı bulunan herkese teşekkür ederim.’’ dedi.

Bafra T Tipi Kapalı Ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Kasım Demiralp,’’ Biz göreve geldiğimizden beri bu üçüncü etkinliğimiz bundan sonra da bu etkinliklerimiz sürecek. Bence insanlara verilebilecek en büyük hediye kandır.’’ diyerek kan bağışının önemine dikkat çekti.


Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç ise “Kan bağışının önemini kana ihtiyacı olan aileden veya kişiden daha iyi hiç kimse anlayamaz. Kan bağışı hayat kurtarır. Düzenli olarak kan bağışlamak, kan merkezlerine kan vermek acil kana ihtiyaç duyulduğunda çok yardımcı olmaktadır. Trafik kazasında veya başka bir kazada kan kaybı çok fazla olmaktadır. Ünite ünite kan lazım olmaktadır. İşte bu durumlarda kan merkezlerinde bağışlanan kanların çok fazla olması görevlilerin işini kolaylaştır, hasta olan kişiyi de hayata bağlar. Bizde bu bilinç içerisinde kampanyaya destek olduk. Herkesi bu tür kampanyalara katılmaya davet ediyorum.’’ diyerek sözlerini tamamladı. 
Kan bağışında ayrıca Orta Karadeniz Türk Kızılayı Kan Merkezi Dr.Dursun Bektaş, Kan Alım Sağlık Personeli Havvanur Berber,Erdoğan Etli hazır bulundu.
dscf8930.jpgdscf8935.jpgdscf8937.jpg
 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.