BAFRA KONUŞUYOR BU GÜN SAAT 14-15 ARASI BARIŞFM DE

BAFRA KONUŞUYOR BU GÜN SAAT 14-15 ARASI BARIŞFM DE

Bafra 55. net ve barış fm in hazırladığı Bafra konuşuyorun bugün ki konuğu Bafra şehit aileleri ve gaziler dayanışma derneği başkanı Mümine ersin.

A+A-

Ben şehit polis eşiyim. 1986 yılında Bingöl de terör tarafından şehit edilmiş Salih ersin in eşiyim. Bafra şehit aileleri ve gaziler dayanışma derneği olarak kurduk derneğimizin ismini. Devletin vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü sağlamak ve devam ettirmek için tüm kamu kurum ve kuruluşlarda görev ve vazifelerini yerine getirirken şehit veya gazi olanlar ve bu ünvana hak kazanmış olanların geride bıraktıkları ailelerinin acılarını paylaşmak aileler arasında her türlü yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak milletimizi maddi ve manevi çok büyük acılar yaşatan en büyük insanlık suçu olan terörizmin toplumumuz tarafında doğru algılanmasına ve yurt savunmasına katkı sağlamak amacı ile şehit aileleri ve gazilerden oluşan 7 kurucu üyemiz tarafından kurulmuş 10 mayıs  2010 tarihinde tüzel kişilik kazanmış 10 ağustos 2010 tarihinde de açılışı yapılarak amacı doğrultusunda faaliyetler devam etmektedir.derneğimizin şehitlerimizin 1. derece yakınları ana baba eş çocuk ve kardeş ve gazilerimiz olarak şuan 65 üyemiz mevcuttur.ilçemizde terörden dolayı şehit olan asker 27, polis toplamda 30 dur. Çeşitli kaza sonucu şehit olan asker 15  polis 2 olup toplam sayı 47 dir. İlçemiz dışında olup ilçemizde ailelerinden ikamet eden 14 şehidimizin ailesi bulunmaktadır.

Derneğimiz 2010 yılı aralık ayında ilk genel kurul toplantısını yaparak dernek organlarını oluşturmuştur. Yönetim kurulumuzun almış olduğu kararı ile her ayın son cumartesi günü dernek binamızda aziz şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizn ruhuna şehit ailelerimiz , gazilerimiz , ilçe protokolümüz , vatandaşlarımızın katılımıyla kuran-ı kerim ve mevlidi şerif programları düzenlenmektedir. Bu programlar derneğimiz var oldugu müddetçe aralıksız devam edecektir. 2010 yılında ilçe halk eğitim müdürlüğü ile yapılan protokol gereği binamızda şehit ailelerimiz gazilerimiz ve dernek üyemiz olmayan kursiyerlerimizin katılımıyla 8 ay süren Pazar filesi kursu düzenledik. İlimiz ve ilçemiz protokolünde ziyaretler düzenledik. 2010 yılı 18 mart şehitler günü vesilesi ile ilçemiz yıldız camiinde kuran-ı kerim ve mevlüt programı , Hakkari çukurca da şehit olan 24 şehitimizin ardından ilçemizde tüm sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla askerlik şubesinin önünde  toplanılıp 10.000 e yakın insanımızın katılımıyla terörü lanet şehide saygı yürüyüşü ve basın açıklaması düzenledik. Birgün sonra ilçemiz çarşı camiinde kuran-ı kerim ve mevlidi şerif programı düzenledik. Alaçam ve samsuna gelen şehitlerimizin emaneti olan ailelerinin yanında olduk. İlçemizde bulunan özel dershanelerle görüşerek 10 şehit ve gazi çocuğumuzu ücretsiz yerleştirdik. İhtiyaç sahibi şehit ailelerimiz ve gazilerimize aynı yardımların yapılmasını sağladık. İlçe halk eğitim müdürlüğü tarafından düzenlen mesleki kurslara üyelerimizin ve çocuklarının katılımını sağladık derneğimizi ziyarete gelen kamu kurum ve kuruluşların temsilcilerini ve misafirlerimizi şehit ailelerimiz ve gazilerimizle buluşturduk.bütün bu faaliyetlerimizi  ve bundan sonrada yapacağımız faaliyetlerimizde daima hassasiyetimiz aziz şehitlerimizin maneviyatına kahraman gazilerimizin onurunu incitmeden derneği aile şirketine çevirmeden asla istismar etmeden amacı doğrultusunda çalışmak şehit ailelerimize ve gazilerimize sahip çıkmaktır.

dscf5797.jpg

 Radyomuz programcılarından Seivil'in hazırlayıp sunduğu Bafra konuşuyorun konugu Şehit aileleri ve gazileri derneği Başkanı Mümine ERSİN'in konuk olarara katılacagı program saat 14-15 arası barışfm de.
Yayınımızı internet üzerinden dinlemek için:  
www.barisfm.com
http://109.73.71.86:1300/listen.pls
Linklerimizden takip edebilirsiniz
dscf5790.jpgdscf5794.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.