Bafra İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi’nde “Ben Her Yerde Varım” Projesi Tanıtıldı

Bafra İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi’nde “Ben Her Yerde Varım” Projesi Tanıtıldı

​​​​​​​Bafra İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi’nde, “Ben Her Yerde Varım” projesi kapsamında düzenlenen Tanıtım ve Yönlendirme Faaliyeti, okulun toplantı salonunda gerçekleştirildi.

A+A-

Bafra İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi’nde, “Ben Her Yerde Varım” projesi kapsamında düzenlenen Tanıtım ve Yönlendirme Faaliyeti, okulun toplantı salonunda gerçekleştirildi. Rehberlik servisi öğretmenleri Semra Kalaycı, Melike Salantur ve Serhat Ataseven koordinatörlüğünde, öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, büyük ilgi gördü.

Meslek Lisesi Öğrencileri Kardeşleriyle Buluşuyor

Okul Müdürü Ayhan Kandazoğlu, yaptığı açıklamada, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda şartname çerçevesinde düzenlenen “Ben Her Yerde Varım” projesi kapsamında, “Meslek Lisesi Öğrencileri Kardeşleriyle Buluşuyor” başlığıyla ortaokul seviyesindeki öğrencilere mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tanıtmak amacıyla ilçedeki tüm ortaokullarda tanıtım faaliyetlerinin 6-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında devam edeceğini belirtti.bafra-ismail-ahiskali-mesleki-egitim-merkezinde-ben-her-yerde-varim-projesi-tanitildi-1.jpg

Öğrencilerden Yoğun İlgi

Tanıtım faaliyeti yapılan okulların öğrencilerinin, geleceğini planlama adına yoğun ilgi duyduğunu ifade eden Okul Müdürü Ayhan Kandazoğlu, projenin amacının, mesleki ve teknik eğitimi tanıtarak öğrencilerin bilinçli tercih yapmalarını sağlamak olduğunu vurguladı.

Projenin Önemi

“Ben Her Yerde Varım” projesi, meslek liselerinin tanıtımı ve öğrencilerin mesleki eğitim hakkında bilgi sahibi olmaları açısından büyük önem taşıyor. Bafra İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi’nde düzenlenen bu etkinlik, öğrencilere mesleki eğitimin sunduğu fırsatları tanıtarak, onların gelecekteki kariyer planlamalarına katkı sağlamayı hedefliyor.bafra-ismail-ahiskali-mesleki-egitim-merkezinde-ben-her-yerde-varim-projesi-tanitildi-2-001.jpg

Bafra’da Mesleki Eğitim Tanıtımları Devam Ediyor

Samsun’un Bafra ilçesinde, mesleki eğitim tanıtım faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Ortaokul öğrencilerinin mesleki ve teknik eğitim kurumlarını tanımalarını sağlayan bu tür etkinlikler, ilçede eğitim kalitesinin artmasına ve öğrencilerin bilinçli tercih yapmalarına olanak tanıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.